Rezek: Tohle ještě není splněný cíl!

Jan Rezek
Zdroj: Mediafax
Téma:

Hrdina postupové noci v Kaunasu Jan Rezek krotil euforii, která zavládla v českém týmu. Dvougólový střelec si stejně jako ostatní uvědomuje, že je ještě třeba zvládnout dva zápasy - pak bude teprve cíl splněn.

Ofenzivní záložník či útočník Jan Rezek odehrál v Kaunasu proti Litvě v rozhodujím střetnutí kvalifikační skupiny I o účast na EURO 2012 svůj nejlepší zápas v reprezentaci. Po vítězném boji řekl, že postup do baráže pro něj není splněným cílem. "Jsme velmi šťastní, že jsme to zvládli a postoupili jsme do baráže, ale to není splněný cíl našeho mužstva. Tím je postup na mistrovství Evropy," prohlásil Rezek, který hrál v dresu národního mužstva svůj devátý zápas a na výhře 4:1 se podílel dvěma góly ze hry.

 

"Jsem zvědavý, koho dostaneme v baráži"

 

Podle něj byl klíčový hned první zásah českého celku. "Uklidnili jsme se hned na začátku, když dal Míša Kadlec gól z penalty. Hodně nám to pomohlo. Hráli jsme to, co jsme chtěli, dařilo se nám pronikat po stranách, ale vůbec to nebyl jednoduchý zápas. Terén byl hodně těžký, nechali jsme na něm dost sil," podotkl hráč kyperského mužstva Anorthosis Famagusta.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

"Soupeř se dostal po našem gólu z penalty do jediné velké šance, naštěstí jsem ten souboj vyhrál. Kdyby to bylo 1:1, tak by třeba zápas vypadal jinak. Škoda té jediné chyby, ale i v deseti lidech jsme ten zápas dohráli kvalitně," řekl brankář Petr Čech. "Jsem zvědavý, koho dostaneme v baráži. Ukázalo se, že umíme hrát tyhlety zápasy o všechno. Zvládli jsme ho, stejně jako před šesti lety ve Finsku a pak jsme postoupili na mistrovství světa z baráže přes Norsko. Škoda těch tří ztracených bodů s Litvou v prvním zápase, mohlo to být všechno klidnější," dodal Petr Čech.

tn.cz / Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: FC Cincinnati - Columbus Crew SC

   15:00 16:45
   16:45

   Nova Cup - Most

   17:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou 2019/20

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

   18:05

   NHL Classic games: Colorado Avalanche - Detroit Red Wings Nepřekonatelný Dominik Hašek v 6. finálovém utkání Stanley Cupu (29.5.2002)

   20:00

   Monster Energy Supercross Geneva

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   15:00 19:15
   19:15

   CZECH Classic Open 2020

   19:30

   Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   20:00

   UFC Reloaded (42)

   21:05

   NBA Classic Games: Baltimore Bullets - Milwaukee Bucks

   21:50

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

Celý program