Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Reprezentace dnes zahájí novou éru proti Litvě

Témata:

Přípravné zápasy jsou odehrané, šrámy vyléčené a čeští fotbaloví reprezentanti řádně nažhaveni. Dnes totiž začínají kvalifikační pouť s cílem probojovat se na mistrovství Evropy.

Éra Michala Bílka začíná naostro. Nový kouč české reprezentace se vydává spolu se svými vyvolenými do boje. Do boje o znovuzískání zašlé slávy českého fotbalu, do boje o vítězství, do boje o fanoušky a hlavně o postup na mistrovství Evropy. "Začíná nová éra a chceme, aby byla úspěšná,“ potvrzuje gólmanská jednička mezi třemi tyčemi Petr Čech.
 

Anketa

Jak dopadne utkání Česko - Litva?

Hlasovalo 179 lidí.

 

A přípravné zápasy pod taktovkou bývalého kouče Sparty ukázaly, že Bílek nechce hrát defenzivní fotbal, ale že chce dobýt Evropu moderní útočnou hrou, která potěší oko každého fotbalového gurmána. I proto Bílek do národního výběru začlenil několik nových hráčů a tým generačně obměnil. Nejdříve se zdálo, že fluktuace hráčů byla moc velká, jenže poslední zápasy ukázaly, že Bílek má vizi a za tou si tvrdě jde. Na hrotu proti Lotyšsku zářil Bednář, dařilo se i Necidovi a Feninovi a i obrana fungovala dobře. Prostě kompaktní celek s moderním pojetím hry, které funguje.
 

Bílek týmu věří a má k tomu pádné důvody
 

Česká reprezentace tak může odstartovat dvouletou pouť v novém kabátě, který se nezdá být děravý, jako v letech minulých. Navíc se do pořádku dal Tomáš Rosický, který je pro hru českého celku klíčový. "Jsem nesmírně rád, že se Tomáš Rosický uzdravil a nyní jsou zdravotně v pořádku úplně všichni hráči, kteří na soustředění přijeli,“ oddechl si Bílek. Holohlavý stratég svému týmu navíc hodně věří. "Jsem přesvědčen, že je tým dobře připravený. Hráči jsou na zápas natěšení, atmosféra je velmi dobrá," prohlásil hlavní kouč mužstva Michal Bílek.

Ten na pondělní tiskové konferenci sestavu na první kvalifikační duel, který se odehraje na Andrově stadionu v Olomouci, neprozradil. "O sestavě už mám jasno. Chceme hrát kombinačně a útočně v rozestavění 4-2-2-2,“ uvedl jen. "Jde nám hlavně o to, aby byli ve hře, jak Tomáš Rosický, tak i Jaroslav Plašil," prozradil Bílek, který dumal jen nad složením útočné dvojice. Podle všeho dostanou na hrotu šanci Baroš s Bednářem. Jenže ve hře je stále i Fenin.
 

Rosický: Nejsou to žádní nazdárci
 

Češi hlavně varují před podceněním soupeře, který dokázal vyválčit ve Skotsku cennou remízu. "Nejsou to žádní nazdárci, fotbal hrát umějí a mají velmi nevyzpytatelný tým, takže je důležitá jen jedna věc: vyhrát, mít tři body a zvládnout začátek,“ burcuje spoluhráče Tomáš Rosický. "Připravovali jsme se na to, jak překonat jejich obranu. Víme o tom, že mají pomalejšího levého stopera, přes něj bychom to chtěli hrát. Nacvičovali jsme si různé kombinace, jak je přehrát," odtajnil Bílkův recept záložník Mario Holek.
 

Utkání Česká republika - Litva v kvalifikační začíná v úterý na Andrově stadionu v Olomouci ve 20.15 hodin. Hlavním rozhodčím bude Alon Yefet z Izraele. Utkání vám přineseme v on-line reportáži.
 

Předpokládané sestavy:
 

Česká republika: Čech - Pospěch, R. Hubník, M. Kadlec, Pudil - Plašil, Hübschman, Polák, Rosický - Bednář, Baroš.
Litva: Karčermarskas - Stankevičius, Kijanskas, Radavičius, Skerla - Šemberas, Mikoliunas, Panka, Česnauskis - Danilevičius, Šernas.

 

hrc TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   10:50

   KITE LIFE (1)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   12:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   15:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   16:45

   UFC Now (18)

Celý Program