Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Pudil prožil strastiplnou cestu na sraz, do cesty mu vběhla srna

Témata:

Fotbalista Daniel Pudil měl cestou na reprezentační sraz nehodu, z níž naštěstí vyvázl bez zranění. Jeho auto je však po střetu se srnou však hodně poničené.

Hned poté, co s Genkem vybojoval postup do Evropské ligy, vyrazil z Belgie autem do Česka, zhruba 300 km od Prahy mu však pod kola vběhla srna. Přestože byl Pudilův vůz výrazně poškozen, byl stále pojízdný, a tak mohl levý bek či záložník dorazit na sraz v čas.
 

"Na dálnici v Německu asi 300 kilometrů od Prahy mi někdy ve čtyři ráno vletěla pod auto srnka. Uviděl jsem ji na poslední chvíli, nešlo už nic dělat," uvedl Pudil v rozhovoru pro web svého agenta. "Naštěstí jsem ji vzal jen ze strany, ale i tak je auto pořádně poničené. Přední nárazník, světlo, oboje levé dveře," popisoval.
 

Kdybych trefil srnu přímo, stojím tam ještě teď, oddechl si fotbalista
 

S autem však přesto mohl pokračovat v cestě. "Ale jel jsem jen osmdesátkou, víc se nedalo. Nešlo ani pořádně řadit, asi se tam něco poškodilo," líčil Pudil, kterému hrozilo, že na srazu před cestou na přípravné zápasy do USA bude chybět.

"Kdybych tu srnku trefil přímo, asi tam stojím ještě teď. Beru to tak, že plechy se opraví. Hlavní je, že se nikomu nic nestalo. Než se s nároďákem vrátím z Ameriky, auto bude snad opravené...," dodal.
 

Ani nepříjemná nehoda mu však nemohla pokazit radost z postupu Genku do pohárové Evropy. Ve finále play off Pudilův tým porazil St. Truiden 2:1 a 3:2 a zahraje si 3. předkolo Evropské ligy.
 

Pudil doufá, že si reprezentace napraví reputaci
 

Přitom odveta se pro Genk nevyvíjela dobře. "Hned zkraje jsme šli se stoperem do souboje s jejich útočníkem, sudí odpískal penaltu, ale vedoucí gól domácích nás nezlomil. Ještě do půle jsme to dvěma trefami otočili a v 58. minutě jsme přidali třetí gól. Pak už jsme si to jen hlídali, bylo nám jasné, že tohle už neotočí. Sice jsme ještě jednou inkasovali, ale postup do Evropské ligy je náš," řekl Pudil, který patří mezi opory Genku, kde hraje jako levý obránce.
 

V tuto chvíli se však Pudil již soustředí na reprezentaci, s níž chce odčinit ostudné vystoupení na listopadovém turnaji ve Spojených arabských emirátech, kde Češi prohráli s domácí reprezentací a dokonce i Azerbajdžánem. "Turnaj v Emirátech se nám nepovedl. Doufám, že parta, která je teď tady, předvede jiný výkon a vynahradíme to všem fanouškům," doufá Pudil.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:00 23:45

   Mistrovství světa SKIF 2019

   23:45

   Element (392)

   00:00

   Večerní Sportovní noviny

   00:05

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   00:30

   Sport Hradec Cup 2019

   00:45

   Fotbal: FC Cincinnati - D.C. United

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   12:00

   KITE LIFE (1)

   12:10

   UFC Now (18)

Celý Program