Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Pudil: Přednost dostala Liga mistrů

Daniel Pudil
Témata:

Fotbalový záložník Daniel Pudil dal přednost před přestupem do Itálie nebo Španělska Lize mistrů s Genkem.

Daniel Pudil, levonohý obránce nebo záložník české fotbalové reprezentace, která se připravuje v Praze na sobotní duel kvalifikace EURO 2012 v Glasgowě proti Skotsku, je rozhodnutý zůstat v belgickém klubu KRC Genk a nebude spěchat s přestupem.
 

"Teď myslím hlavně na zápas se Skotskem. Když v Glasgowě neprohrajeme, tak máme účast v baráži téměř jistou. A máme co napravovat ze zápasu v Norsku, kde se nám to vůbec nepovedlo. Většina věcí tam byla špatně. Utkání se nám nepodařilo od začátku až do konce. Bylo tam jenom pár náznaků," prohlásil pětadvacetiletý Daniel Pudil.
 

VIDEO: Rozhovor s danielem Pudilem na srazu reprezentace
 


 

V úterý už začala taktická příprava. "S trenérem ještě vyloženě taktiku u tabule neprobíráme, ale sestříhali nám dvě utkání Skotů a máme je na interním hotelovém televizním kanále. To abychom se na ně mohli podívat kdykoliv. Jedná se o náš kvalifikační zápas v Praze a nedávné přátelské utkání Skotsko - Dánsko," upřesnil obránce belgického mistra.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Oproti jiným soustředěním národního celku se mezi hráči pohybuje reprezentační legenda Karel Poborský, člen výkonného výboru Fotbalové asociace České republiky. K hráčům měl úvodní oficiální proslov, ale jinak se mezi reprezentanty pohybuje spíš neformálně a nenápadně. Nedává příliš najevo, že má "hlavní dozor".
 

"On má velkou autoritu, hodně toho dokázal, byl spoluhráčem několika z nás v národním mužstvu. Já jsem ho na hřišti poznal jenom jako protihráč. Co říká, má svou váhu. Nedělá nějaké zvláštní osobní pohovory, spíš si tak nenápadně s někým sedne na kafe. Má pravdu v tom, že neúspěch znamená hazard s našimi jmény. Každý si uvědomuje, že hraje sám za sebe a současně pro tenhle národ, který nás v poslední době moc nechválí a my mu chceme udělat nějakou radost," uvažoval Daniel Pudil.

V poslední době si fotbal dost užívá, protože se Genk probojoval po deseti letech do skupiny Ligy mistrů. Pudil se stal hrdinou města, protože v odvetném zápase play-off proti Maccabi Haifa proměnil rozhodující penaltu v rozstřelu a takříkajíc slízl smetanu. "To se docela povedlo, ale byla to náhoda, že jsem šel na tu poslední. Byl jsem určený jako čtvrtý, všichni moji spoluhráči proměnili a náš brankář László Köteles dvě střely fantasticky chytil. To bylo rozhodující. Fanoušci v Genku teď prožívají euforii. Do města se vrátilo něco, co tu nebylo deset let. Vyhráli jsme, co se dalo. Titul, belgický Superpohár a účast v Lize mistrů." líčil osmnáctinásobný reprezentant.
 

Už několik týdnů se hovoří o tom, že o Daniela Pudila je zájem z klubů mimo Belgii. "Je to pravda, byly nabídky z Itálie a Španělska, konkrétně z Osasuny Pamplona, jenže pokud se nestane něco opravdu zásadního, tak před přestupem dám přednost Genku, abych si s ním zahrál aspoň šest zápasů v Lize mistrů. Přestupy končí ve většině evropských zemí ve středu o půlnoci. Musela by přijít na poslední chvíli opravdu velmi zajímavá nabídka jak pro mě, tak pro Genk. Než jít do španělské ligy do klubu, který se zachraňuje, tak radši budu hrát za Genk, který je pro mě opravdu šťastným místem. Nikam nespěchám. Svou roli hraje i to, že můžu být za půl roku volným hráčem," dodal Daniel Pudil.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:20

   Cliff Diving World Series - Libanon

   16:20

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   18:20

   Truck Racing Magazine (5)

   18:45

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Fotbal: Seattle Sounders FC - Atlanta United FC

 • Nova Sport 2

  • 15:00 16:50

   Wimbledon 2019 - finále čtyřhry žen

   16:50

   NBA 2019

   17:20

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

   17:45

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   19:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   20:00

   Cliff Diving World Series - Libanon

Celý Program