Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Pudil: Musíme hrát chytře a vybojovat bod

Témata:

Daniel Pudil doufá proti Španělsku v zisk bodu, který by český tým hodně přiblížil baráži.

Obránce či záložník fotbalové reprezentace Daniel Pudil se domnívá, že v pátečním utkání kvalifikace o účast na mistrovství Evropy 2012 proti Španělsku je v silách českého národního týmu uhrát aspoň bod. "Já se na ten zápas hrozně těším, bude to něco úžasného hrát zase proti takovému mančaftu. Myslím, že se v Praze zaměříme zase na defenzívu, stejně jako v Granadě. Musíme hrát vzadu chytře, ale trochu s větší odvahou dopředu, měli bychom chodit častěji do brejků. Já si myslím, že bychom mohli získat aspoň bod a tím bychom měli baráž prakticky jistou," uvedl Pudil na reprezentačním srazu.

 

Rozhovor s Danielem Pudilem:

 

 

Pudil hraje v belgické lize v dresu KRC Genk na postu levého obránce, ale ve Španělsku nastoupil ve středové řadě. Má s pozicí levého záložníka značné zkušenosti zejména z angažmá ve Slovanu Liberec. Pokud dostane šanci i na Letné, tak to bude opět nejspíš v záloze. Do prvního duelu kvalifikačního dvojzápasu totiž nemůže kvůli žlutým kartám zasáhnout Jaroslav Plašil, jenž obvykle operuje na levé straně záložní formace. "Je fakt, že na tom místě jsem hrál naposledy v Granadě, ale troufl bych si na to znova," uvažoval Daniel Pudil, který působí velmi sebevědomě a cítí se v dobré formě.

 

"Nebylo by dobré v Praze prohrát a jet do Litvy bojovat o všechno"

 

"Uhrát bod proti Španělům, jakkoliv se to zdá těžké, by bylo ideální. Nebylo by dobré v Praze prohrát a jet do Litvy bojovat o všechno. V pátek to však bude hodně složité. Španělé jsou nejlepší v držení míče i v získávání balonu presinkem. Dostanete přihrávku a tři nebo čtyři hned vyrazí na balón. Je to hodně nepříjemné. Ale kdyby se nám podařilo po získání míče akci zrychlit na jeden dotek, pak bychom ho mohli udržet déle a připravit si brejk," řekl obránce Genku.

 

Daniel Pudil
Zdroj: Mediafax

 

Ambice mužstva uhrát doma bod s mistry světa spočívají podle Pudila v celkovém zlepšení hry národního mužstva. "Po utkání v Norsku jsme byli kritizovaní, ale rozhodčí nás zastavoval pískáním ofsajdů, které nebyly. Ve Skotsku jsme klidně mohli vyhrát, kdybychom proměnili šance. A v zápase s Ukrajinou jsme soupeři nedali šanci. Hodně nám to zvedlo sebevědomí. Určitě je tu celkový kvalitativní posun," vysvětlil Daniel Pudil.

tn.cz / Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:20

   Cliff Diving World Series - Libanon

   16:20

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   18:20

   Truck Racing Magazine (5)

   18:45

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Fotbal: Seattle Sounders FC - Atlanta United FC

 • Nova Sport 2

  • 15:00 16:50

   Wimbledon 2019 - finále čtyřhry žen

   16:50

   NBA 2019

   17:20

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

   17:45

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   19:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   20:00

   Cliff Diving World Series - Libanon

Celý Program