Pudil: Musíme hrát chytře a vybojovat bod

Téma:

Daniel Pudil doufá proti Španělsku v zisk bodu, který by český tým hodně přiblížil baráži.

Obránce či záložník fotbalové reprezentace Daniel Pudil se domnívá, že v pátečním utkání kvalifikace o účast na mistrovství Evropy 2012 proti Španělsku je v silách českého národního týmu uhrát aspoň bod. "Já se na ten zápas hrozně těším, bude to něco úžasného hrát zase proti takovému mančaftu. Myslím, že se v Praze zaměříme zase na defenzívu, stejně jako v Granadě. Musíme hrát vzadu chytře, ale trochu s větší odvahou dopředu, měli bychom chodit častěji do brejků. Já si myslím, že bychom mohli získat aspoň bod a tím bychom měli baráž prakticky jistou," uvedl Pudil na reprezentačním srazu.

 

Rozhovor s Danielem Pudilem:

 

 

Pudil hraje v belgické lize v dresu KRC Genk na postu levého obránce, ale ve Španělsku nastoupil ve středové řadě. Má s pozicí levého záložníka značné zkušenosti zejména z angažmá ve Slovanu Liberec. Pokud dostane šanci i na Letné, tak to bude opět nejspíš v záloze. Do prvního duelu kvalifikačního dvojzápasu totiž nemůže kvůli žlutým kartám zasáhnout Jaroslav Plašil, jenž obvykle operuje na levé straně záložní formace. "Je fakt, že na tom místě jsem hrál naposledy v Granadě, ale troufl bych si na to znova," uvažoval Daniel Pudil, který působí velmi sebevědomě a cítí se v dobré formě.

 

"Nebylo by dobré v Praze prohrát a jet do Litvy bojovat o všechno"

 

"Uhrát bod proti Španělům, jakkoliv se to zdá těžké, by bylo ideální. Nebylo by dobré v Praze prohrát a jet do Litvy bojovat o všechno. V pátek to však bude hodně složité. Španělé jsou nejlepší v držení míče i v získávání balonu presinkem. Dostanete přihrávku a tři nebo čtyři hned vyrazí na balón. Je to hodně nepříjemné. Ale kdyby se nám podařilo po získání míče akci zrychlit na jeden dotek, pak bychom ho mohli udržet déle a připravit si brejk," řekl obránce Genku.

 

 

Ambice mužstva uhrát doma bod s mistry světa spočívají podle Pudila v celkovém zlepšení hry národního mužstva. "Po utkání v Norsku jsme byli kritizovaní, ale rozhodčí nás zastavoval pískáním ofsajdů, které nebyly. Ve Skotsku jsme klidně mohli vyhrát, kdybychom proměnili šance. A v zápase s Ukrajinou jsme soupeři nedali šanci. Hodně nám to zvedlo sebevědomí. Určitě je tu celkový kvalitativní posun," vysvětlil Daniel Pudil.

tn.cz / Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2018

   01:00 01:55
   01:55

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Harlequins - Exeter Chiefs

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   01:15 03:45
   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   10:45

   UFC Reloaded (28)

   11:30

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - New Jersey Nets

   14:30

   NBA Triple (18)

Celý program