Potvrzeno: Reprezentaci povede Hašek, pomůže mu Brückner

Téma:

Českou fotbalovou reprezentaci povede ve zbytku kvalifikace na mistrovství světa 2010 předseda svazu Ivan Hašek. Jako poradce mu bude pomáhat bývalý kouč národního mužstva Karel Brückner.

Asistenty jsou Michal Bílek a Luděk Klusáček, koučem gólmanů Jan Stejskal. Ten bude Čecha a spol. trénovat i přesto, že jeho zaměstnavatel ze Sparty mu to v minulosti zakázal. Kondiční přípravu si vezme na starosti specialista z Francie Michelle Dofour, novým manažerem týmu by se měl stát slávistický záložník Vladimír Šmicer. Hašek to oznámil po úterním jednání Výkonného výboru ČMFS.


Nejvíce pozornosti jistě poutá jméno Karla Brücknera, jenž národní mužstvo vedl v letech 2001-2008. Poté si střihl i krátkou epizodku u reprezentace Rakouska. "Bude stále s týmem, na všech trénincích i na lavičce během utkání," vysvětlil Hašek Brücknerovu novou pozici.


O tom, že vznikne trenérský triumvirát Hašek, Bílek, Brückner, jsme vás informovali již před zasedáním výkonného výboru.Jde o provizorní řešení


Haškův hlavní úkol zní jasně. Pokusit se napravit zpackaný průběh kvalifikace na světový šampionát v Jihoafrické republice, v níž Čechy dělí od postupové příčky pět bodů. Přitom jen za účast na mistrovství přiteče do svazové pokladny zhruba 300 milionů korun...


"Mimořádná situace vyžaduje mimořádné řešení. Není to standardní postup. Je to krátkodobé řešení, ale od příštího kvalifikačního cyklu nastartujeme koncepční řešení, jehož součástí já už nebudu," prohlásil Hašek po svém jmenování a dodal: "Situace s postupem na mistrovství světa je na hraně a cíl je těžký, ale ještě není nic ztraceno."


Jeho prvním asistentem se stal bývalý kouč Sparty Michal Bílek, dalším důležitým mužem bude Karel Brückner. Tomu se splnilo jeho přání a jako poradce bude reprezentaci vypomáhat  jen z "druhé vlny". Hašek by s ním měl konzultovat všechna důležitá rozhodnutí.Hašek: Brückner nás může hodně obohatit


"Seděl jsem s Karlem čtyři hodiny a bavili jsme se o jeho roli u reprezentace. Už nechtěl být přímo v první linii, ale roli poradce se nebránil. Pořád je to člověk se spoustou nápadů, energie a strategických plánů. Může nás hodně obohatit," má jasno nový trenér reprezentace.


Ten se vyjádřil i k Francouzi Dofourovi, nejtajemnějšímu muži realizačního týmu. "Je to odborník, který mluví třemi jazyky - francouzsky, anglicky a německy. Ve svém oboru je to špička."


Hašek na tiskové konferenci dále prozradil, že fotbalový svaz bude kandidovat na pořádání MS ve futsalu v roce 2012 - podrobnosti ZDE.


Jak šel čas...


Původně si nový vládce českého fotbalu maloval, že reprezentaci povede Karel Jarolím ze Slavie. Ten si vzal čas na rozmyšlenou a poté přišel s negativní odpovědí. Neuměl si totiž představit, že by odešel od svého klubového angažmá, což veřejnost nesla značně nelibě.


Do funkce už se nemohl vrátit ani František Straka, který vedl nároďák jen v přátelském utkání s Maltou (1:0). K poslednímu červnu mu totiž skončila smlouva a Hašek ji odmítl prodloužit, neboť spoléhal právě na Jarolíma. A že by o pár dní později přišel s prosíkem zpět za Strakou, rozhodně není jeho stylem.Místo toho se horkého křesla ujal sám a doufá, že to bude právě on, kdo české reprezentaci proklestí cestu do Afriky.


"Už jsem mluvil s některými hráči a myslím, že nálada je vítězná. Chci mužstvu vrátit pocit sounáležitosti, všichni hráči by měli být hrdí, že nosí reprezentační dres. Nejdůležitější teď je, abychom se dobře připravili na přátelský zápas s Belgii (12. srpna) a další kvalifikační zápasy," poznamenal dnes Hašek.

hum TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Detroit Red Wings - Nashville Predators

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Skotsko - Francie

   12:50

   Element (415)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2017: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

   09:00 10:50
   10:50

   Magazín Evropské ligy (17)

   11:45

   UFC Countdown: Nunes vs. Spencer

   12:35

   Inside the Octagon: Nunes vs. Spencer

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - Chicago Bulls

   14:45

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

Celý program