premiéra

ON-LINE: Češi hrají s Norskem 2:2! Čechův fatál znamenal remízu

Česká fotbalová reprezentace
Zdroj: isifa.com

Česká fotbalová reprezentace nastoupíila poprvé pod vedením Pavla Vrby. V přípravném utkání s Norskem v pražském Edenu hrají v základní sestavě i útočník Vydra a Hloušek. Po první půli plné ofenzivy, vedli Češi 2:1, pak však chyboval Petr Čech.

Sledujeme on-line:

ČESKO - NORSKO 2:2, konec zápasu

90. minuta: KONEC ZÁPASU.
Velká škoda, Pavel Vrba mohl začít vítězně. Nečekaná chyba české opory však znamená jen remízu.

88. minuta: GÓL! 2:2 - Morten Gamst Pedersen nachatal na švestkách Petra Čecha. Gólman Chelsea pocenil střelu a srazil si jí jen do sítě.

84. minuta:
Snad první česká šance druhé půle. Hušbauerovu střelu ale gólman kryl.

83. minuta: V bídné druhé půli zahrozili Norové. Centr z pravé strany naštěstí proplul velkým vápnem, aniž by se ho někdo dotkl.

73. minuta:
Bořek Dočkal jde ze hřiště dolů, zahraje si Josef Hušbauer. Dobrá zpráva pro Čechy ale je, že trenér hostů stáhl nebezpečného Dähliho.

69. minuta:
Je znát, že bez Rosického Čechům vázne hra. Všchno je těžkopádné, publikum fandí marně.

64. minuta:
Jednu z mála hezkých akcí druhé půle kazí nepřesným centrem Dočkal. Vzápětí Norové střídají, do hry půjde velezkušený Morten Pedersen.

62. minuta:
Pátá česká změna, Daniel Pudil vyměnil Davida Limberského.

57. minuta:
Michal Kadlec fatálně chyboval, a i když Norská šance zaváněla ofsajdem, musel jí hasit parádním skluzem v pokutovém území Marek Suchý.

53. minuta:
Kolář posílal míč do vápna na Lafatu, vyhlášený střelec byl ale dobře obsazený a zblokovaná střela končí v zázemí.

49. minuta: David Lafata měl první větší šanci. Míč, letící do vápna z pravé strany, ale dobře netrefil.

46. minuta: Druhý poločas začal. Pavel Vrba přichastal velké střídání, česká sestava se mění hned na čtyřech postech! Na hřišti jsou Lafata nahradil Hlouška, Kadlec hraje místo Mazucha, Gebre Selassie bude běhat po prvé straně, kde hrál  Rajtoral. Kolář převezme roli režiséra Rosického.

45. minuta: Konec první půle

44. minuta:
Po rohu, který Češi nepříliš dobře odbránili, se do míče opřel Johansen a ze 20 metrů jen o metr minul branku.

43. minuta:
Dähli ve velkém vápně obehrál Hübschmanna jak žáčka a Češi měli velké štěstí, že míč skončil v zámezí.

39. minuta: GÓÓÓL! 2:1 - Matěj Vydra se dočkal! Krásně zahraný Hübschmannův roh se vrátil ze zadní tyče Marek Suchý před bránu a útočník anglického West Bromwiche jen nastavil nohu.

33. minuta:
Češi předvedli hezký kontr po levé straně. Hlouškův centr pak Vydra nedokázal nasměrovat do brány.

30. minuta:
Taktovku zápasu převzali Norové. A český celek nestíhá zejména rychlé kontry.

23. minuta:
Elyounoussi se řítil sám na Čecha. Gólman Čechů naštěstí včas a dobře vyběhl a srazil míč na roh.

21. minuta: GÓL! 1:1 - Tarik Elyounoussi zmrazil českou euforii. Po krásných 10 minutách přišel rychlý protiútok, který čeští beci nestihli odvrátit. Finální nahrávku posílal před bránu Abdellaoue.

19. minuta:
Češi nepolevují! Daridova střela z voleje ze 20 metrů opět prověřila Nylanda.

17. minuta:
Nyland má opět práci, tentokrát se k němu zatoulal nepříjemný trestnňák Rosického.

15. minuta: Češi jsou při chuti! Akce po ose Dočkal - Rosický - Vydra končí těsně nad břevnem Nylandovy branky.

11. minuta: GÓÓÓL! 1:0 - Tomáš Rosický dostal hezký míč před velké vápno, posunul si míč na pravou nohu, přitom oklamal obránce a ze 20 metrů napálil míč do sítě!

8. minuta:
Pavel Vrba si musel poprvé pořádně oddechnout. Abdellaoue opět prošel přes pravou stranu obrany, udělal kličku Čechovi, ale před poloprázdnou bránou zakopl.

5. minuta:
Dähli ukazuje, že bude nejnebezpečnějším Norem. Borec s číslem 20 větrá pravou stranu české obrany.

3. minuta:
První střelu na bránu vyslali Norové, Mazoch nechal dost prostoru Dählimu, Čech ale jistě kryje.

1. minuta:
Češi měli výkop, ale brankář Čech byl brzy v pohotovosti, Norové totiž začali presinkem.

Sestavy:

ČR:

Norsko:
Nyland – Elabdellaoui, Hangeland, Forren, Högli – Jenssen, Skjelbred, Johansen, Dähli – Elyounoussi, Abdellaoue

Kouč Pavel Vrba při své premiéře na lavičce reprezentace žádné velké překvapení v sestavě nepřichystal. Ve středu obrany začnou Marek Suchý s Ondřejem Mazuchem, Michal Kadlec je na lavičce. Hloušek odehraje za národní tým první zápas po třech letech.

Mužstvo nastoupí v tradičním rozestavení 4-2-3-1, které Vrba praktikoval během úspěšného působení v Plzni. Ve srovnání s posledním podzimním zápasem s Kanadou zůstali v základní sestavě jen Čech, Suchý, Hübschman a Dočkal.

Zápas ve vyprodaném Edenu začne v 18:30.

Základní sestava ČR: Čech - Rajtoral, Suchý, Mazuch, Limberský - Hübschman, Darida - Dočkal, Rosický, Hloušek - Vydra.

• Fotbal: FC Hradec Králové - AC Sparta Praha B

10:25 12:30