Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 5.6. 2015 16:08
kvalifikace me island

Lafata si zranil koleno! Nahradí ho Škoda, jak si ale poradí Sparta?

David Lafata
Zdroj: Twitter.com

Zatímco do brány má reprezentační kouč Pavel Vrba k dispozici čtyři borce, do útoku mu po dnešním tréninku zbyl jeden jediný. Modelové utkání proti reprezentaci do 20 let předčasně skončilo pro nejlepšího střelce uplynulého ligového ročníku Davida Lafatu. Novým parťákem Tomáše Necida bude Milan Škoda.

Když minulý týden zveřejňoval trenér národního týmu Pavel Vrba nominaci na utkání kvalifikace o mistrovství Evropy na Islandu, řada lidí se při pohledu na výčet jmen divila, proč jsou v nominaci hned čtyři brankáři, zatímco třeba v útoku byli pouze David Lafata s Tomášem Necidem.

 

A po dnešních tréninkových dávkách je k dispozici už jen jeden z nich. Modelové utkání proti reprezentační dvacítce totiž nedohrál kanonýr David Lafata. Původní podezření na přetržené vazy se sice nepotvrdilo, i tak však útočníka, který v dresu pražské Sparty v uplynulé ligové sezóně nastřílel dvacet branek, čeká zhruba měsíční pauza.

 

V reprezentačním výběru nahradí Lafatu útočník Slavie Praha Milan Škoda, o kterém Vrba uvažoval už při tvoření nominace. Nakonec však dal přednost Tomáši Necidovi.

 

Devětadvacetiletý útočník, který právě s Lafatou až do 30. kola sváděl boj o korunu krále střelců a nakonec o jedinou branku prohrál, se tak přece jen dočkal premiérové reprezentační pozvánky.

 

Reprezentace tak náhradu za Davida Lafatu už má, problém bude mít ale i pražská Sparta. Té totiž bude její nejlepší útočník posledních sezón k dispozici nejdříve koncem letní přípravy.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:00 21:00

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   Hokej: NHL – play-off

   23:45

   NHL – akce měsíce

   00:00

   Natural Track Luge - World Championship

   00:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

 • Nova Sport 2

  • 20:25 20:55

   Fotbal: Cesc Fábregas - záložník AS Monaco

   20:55

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

   23:00

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:00

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   02:30

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

Celý Program