Mluvčí FA ČR opravil Peltu: Bílek nemá smlouvu na kvalifikaci o MS 2014

Miroslav Pelta
Zdroj: Mediafax
Téma:

Tiskový mluvčí Fotbalové asociace České republiky (FA ČR) Jaroslav Kolář v pátek v prohlášení, které zaslal agentuře Mediafax, opravil tvrzení předsedy asociace Miroslava Pelty, jenž řekl v rozhovoru pro deník Sport, že kouč fotbalové reprezentace Michal Bílek má smlouvu i na kvalifikaci MS 2014.

Podle slov Miroslava Pelty má Bílek smlouvu, která se mu postupem na mistrovství Evropy prodloužila. Bílkův kontrakt obsahuje takovou klauzuli. "Má ji tedy platnou i pro další cyklus kvalifikace na mistrovství světa. Bereme to tak, že Michal Bílek dostal úkol a ten splnil," řekl Miroslav Pelta.
 

Jaroslav Kolář však Peltovo tvrzení uvádí na pravou míru, de facto ho dementuje. V jeho tiskové zprávě se doslova praví: "Fotbalová asociace České republiky může využít služby trenéra Michala Bílka i v následující kvalifikaci. Naznačuje to smlouva, ve které má FA ČR opci na prodloužení smlouvy s trenérem reprezentace na příští kvalifikační cyklus, který se týká bojů o postup na MS 2014. Tedy do 31. 12. 2013. V tomto okamžiku platí, že asociace automaticky prodloužila smlouvu Michalu Bílkovi do konce závěrečné fáze EURO 2012, což odpovídá stávajícímu kontraktu. V dalším období je možno postupovat podle výše zmíněné opce."
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Podle Jaroslava Koláře Miroslav Pelta v rozhovoru naznačil, že věří ve využití této opce: „Je to sport, může se stát cokoli, ale myslím, že máme realizační tým i mužstvo takové, že máme šanci porvat se o dobré umístění na EURO. Myslím, že to zvládneme, a tím pádem nebude důvod dělat personální změny. Tak bych si to přál, každé změny stojí peníze,“ cituje Jaroslav Kolář Miroslava Peltu.
 

"Neznamená to tedy, že by měl Michal Bílek již v tomto okamžiku potvrzenou smlouvu na příští kvalifikační cyklus, jak by se mohlo z jedné z odpovědí pro Sport zdát," dodává Jaroslav Kolář, tiskový mluvčí FA ČR.
 

"Je fakt, že jsem tu informaci Sportu neřekl úplně přesně, neměl jsem Bílkovu smlouvu před očima. Teď jsem si ji celou pořádně pročetl. V tuto chvíli platí, že Michal Bílek má prodlouženou smlouvu do konce EURO 2012 a i kdyby uspěl, tak se mu smlouva neprodlužuje automaticky. Opci na další prodloužení smlouvy má asociace, nikoliv Michal Bílek. Taková je správná interpretace," řekl k tomu agentuře Mediafax v pátek krátce po poledni předseda FA ČR Miroslav Pelta.

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   11:05 13:00
   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - TSV GWD Minden

   14:30

   Magazín Evropské ligy (16)

   15:00

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Gaziantep

   16:40

   Fotbal: LA Galaxy - Philadelphia Union

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2019

   09:00 11:30
   11:30

   Basketbal: Kawhi Leonard - NEJ akce 2015 - 2020

   12:00

   UFC Reloaded (27)

   12:45

   Element (414)

   13:00

   NBA: Týden s Tomášem Satoranským

   14:40

   Basketbal: Tomáš Satoranský - česká stopa v NBA

Celý program