KOUČ BÍLEK HLAVU NA ŠPALEK NEDAL! O rezignaci neuvažuji! UDĚLAL DOBŘE? ANKETA

Bílek: Neodstoupím!
Zdroj: tn.cz / Mediafax
Téma:

Trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek ve čtvrtek na tiskové konferenci v Praze řekl, že nemá v úmyslu po ostudné středeční porážce 0:3 s Norskem v Oslu rezignovat a povede dál mužstvo v kvalifikaci o účast na mistrovství Evropy 2012.

Bílek tak nyní bude připravovat své ovečky na duel ve Skotsku, který z hlediska postupu na mistrovství Evropy bude zcela klíčový.

Anketa

Je setrvání Michala Bílka u fotbalové reprezentace pro český tým dobré?

Hlasovalo 5556 lidí.

"Společně vyhráváme i prohráváme a po utkání v Oslu jsem hráčům řekl, že takhle dál prostě pracovat nelze. Nicméně v kvalifikační skupině o EURO 2012 jsme na druhém místě a máme velkou šanci na postup do baráže. Soupeř byl v Oslo ve všem lepší, ale naše mužstvo má svou sílu, je zkušené a věřím, že situaci zvládneme. V jiných zápasech jsme hráli mnohem lépe, měli jsme tlak, vytvářeli jsme si šance, neměli jsme takové problémy. Věřím, že stále mám týmu co dát a vůbec mě nenapadlo na svou funkci rezignovat," prohlásil Michal Bílek.
 

PSALI JSME:
TOTÁLNĚ bez kvality. Dostali jsme zaslouženou facku, hodnotili FIASKO hráči i Bílek
 

TO NEBYL FOTBAL, naši propadli všude, kritizoval utkání s Nory bývalý reprezentant
 

OSTUDA! Fotbalisté utrpěli třígólový debakl v Norsku
 

Na samotném zápase Michal Bílek nenašel žádné pozitivum a vina za prohru, jak vyplynulo z jeho slov, zcela padá na hráče.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

"Nechci vůbec polemizovat o tom, zda přijde či nepřijde moje odvolání. Střetnutí s Norskem bylo největším zklamáním za dobu mého působení u národního týmu, ale podle něj nelze celou práci posuzovat. Těžko však hledám vysvětlení výkonu v Oslo," dodal Bílek.
 

Prohru trenér zdůvodňoval jen nedostatečnou koncentrací od samotného počátku a nevysvětlil jak mohla v týmu složeného z 18 profesionálů vzniknout. "Je složité říci, proč to tak bylo. Je začátek sezony. Byli jsme horší ve všem, ztráceli jsme míče, hráli jsme nepřesně, nevytvářeli jsme si střelecké příležitosti," opakoval stále trenér národního týmu.
 

Nějaké výrazné změny v nominaci na klíčové utkání kvalikfikace pro EURO 2012 se Skotskem 3. září v Glasgowě podle Bílka nebudou. "Věřím, že do zápasu se Skoty budou všichni hráči s výjimkou fotbalistů z turecké ligy, která zřejmě do té doby nezačne, rozehranější a v lepším stavu," poznamenal Michal Bílek.

Odmítl názory, že mužstvo nemá herní tvář. "S tím nesouhlasím. Vytvořili jsme určitý herní systém, který týmu vyhovuje. I v utkáních, které jsme prohráli, vyjma toho v Norsku, jsme hráli dobře. Ve Skotsku v Glasgowě jsme v přátelském zápase soupeře skoro k ničemu nepustili a prohráli jsme po jediné šanci, kterou domácí měli. Litvu jsme drželi pod tlakem celý zápas a podlehli jsme velmi nešťastně. Se Skoty doma v kvalifikaci jsme vyhráli a byli jsme jasně lepší. Prohráli jsme v Chorvatsku po dobrém výkonu nikoliv proto, že jsme byli horší, ale protože tam byly individuální chyby. Doufám, že další zápas proti Skotům zvládneme," dodal Bílek, který nepřipustil ze své strany žádné pochybení.

jpz tn.cz / Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   01:55 03:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Harlequins - Exeter Chiefs

   12:45

   Zvedni se z gauče (8)

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2020

   01:15 03:45
   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   10:45

   UFC Reloaded (28)

   11:30

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

   13:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - New Jersey Nets

   14:30

   NBA Triple (18)

Celý program