Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

VIDEO Z NEKOPY PANEM FOTBALISTOU

Kalas býval dřevo. Neuměl pořádně kopnout do míče, vzpomíná bývalý trenér

Tomáš Kalas
Zdroj: isifa.com
Tomáš Kalas v dresu Chelsea
Témata:

Každý malý český fotbalista sní o tom, že si zahraje za světový velkoklub, ale povedlo se to zatím jen několika vyvoleným. Dalším v řadě je dvacetiletý supertalent Tomáš Kalas. Po boku Petra Čecha nebo Johna Terryho vyběhl na zápas poprvé v dresu milionářské Chelsea

Mezi superhvězdy světového fotbalu se teď podíval i Tomáš Kalas, obrovský talent z Olomouce.  Na turné v Thajsku se poprvé zařadil do obrany hned vedle Johna Terryho.

"Jsem rád, že jsem mohl nastoupil a ještě navíc po boku Johna," těšilo Kalase.
 

Záda mu navíc kryl Petr Čech, ale když Kalas začínal, právě Čechovi fušoval do řemesla. "V podstatě do dvanácti let neuměl kopnout pořádně do balonu," prozradil Kalasův bývalý trenér Pavel Tököly.
 


 

Nakonec se ale Kalas kopat naučil, a to zatraceně dobře. Navíc je ohromně rychlý a dotáhnul to díky své píly už i do reprezentace.

"Měl předpoklady hrát velký fotbal, protože dnes fotbalisti umí hrát fotbal, ale nikomu neutečou a nikoho nedohoní, mají těžké zadky," vysvětlil svérázným způsobem Tököly.
 

Těžké chvíle Kalase ještě čekají, hlavně na hřišti, kde se musí zalíbit přísnému kouči Josému Mourinhovi. V kabině mezi ostatními musí jako nováček zazpívat. Prý mu ale pomůže bubeník Petr Čech.
 

"Já budu zpívat od pana Nohavici "Když mě brali za vojáka", tak mě bude doprovázet tak, aby se to k tomu hodilo," řekl Kalas.
 

Premiéru zvládnul Kalas s přehledem, Chelsea vyhrála s výběrem thajské ligy 1:0 a mladý český obránce je zase o krok blíž ke splnění snu, že v Chelsea bude hrát jako člen základní sestavy.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:35 22:00

   Truck Racing Magazine (5)

   22:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   23:45

   Element (392)

   00:00

   Večerní Sportovní noviny

   00:05

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   00:30

   Sport Hradec Cup 2019

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   12:00

   KITE LIFE (1)

   12:10

   UFC Now (18)

Celý Program