Hlavně bez bázně, přeje si celé Slovensko. Vyslyší to hráči?

Marek Hamšík
Zdroj: oficiální zdroj
Marek Hamšík
Téma:

Naši východní sousedé mají reálnou šanci, aby se zbavili letitého komplexu. Tím je utkání s českou fotbalovou reprezentací. Další díl vzájemných duelů je na programu v rámci kvalifikace MS ve středu na Letné.

“Teraz to príde!“ vykřikují slovenští fanoušci před každým zápasem s Českou republikou. V těch slovech se ani tak nezračí sebevědomí, jako obrovská touha konečně uspět v konfrontaci s Českem.

Jenže už několik let se opakuje ta samá písnička. Ať mají Slováci sebelepší formu, když narazí na Česko, rozklepou se jim kolena a následuje drtivá porážka…Více ZDE.

Marko: Problém Slovenska vždy byla přehnaná motivace

Ale před zítřejším kvalifikačním zápasem o mistrovství světa 2010 je prý situace jiná.

“Kluci jsou dlouho pohromadě a ve svých klubech pravidelně hrají. Myslím, že je šance, aby se českého komplexu konečně zbavili a uhráli slušný výsledek,“ burcuje své slovenské kolegy Matej Krajčík, bývalý obránce pražské Slavie.

“Problém Slovenska vždy byla přehnaná motivace. Ale dnes by to už mohlo být přežité, protože hráči si nepamatují federální čas. Nevím, jestli takový Hamšík v té době vůbec žil,“ říká trenér Jihlavy Karol Marko.

"Za Vladem Weissem hráči jdou, což se u Rady říct nedá," míní Marko. Celý rozhovor si poslechněte ZDE:


Kvalifikace se na krásu nehraje, říká Vrba

Podle sázkových kanceláří jsou však vysokým favoritem Češi. “Oni musí vyhrát. A to je někdy nepříjemné..“ podotýká Marko. “Pro obě mužstva to je klíčový zápas kvalifikace,“ oponuje mu kouč Plzně Pavel Vrba, který vyhrál titul s Žilinou.

Česko je v kvalifikaci s osmi body až třetí s dvoubodovým odstupem na Severní Irsko (na které má zápas k dobru), Slovensko má o bod víc než náš národní tým.

“Když zvítězíme, zůstaneme ve hře o postup. Proto je sobotní bod ze Slovinska (0:0) cenný. Ta hra sice optimální nebyla, to viděl každý, ale kvalifikace se na krásu nehraje. Ta se hraje na postup,“ říká přesvědčivě Vrba.

V Anglii Slováci propadli

Je pravda, že atraktivní fotbal sám o sobě Česku postup na světový šampionát nezajistí, jenže ze sobotního výkonu našich reprezentantů bolely oči. Ovšem stejný útok na zraky svých příznivců si přichystali i Slováci, kteří ve Wembley podlehli Anglii 0:4.

“Hráli jsme naivně a dostali facku,“ připouští Marko. “Byl to budíček v pravou chvíli, ale ani Češi nijak nezářili,“ doplňuje ho Krajčík. Propadák našich východních sousedů zhlédl i Vrba, jenž by podle něj vystavil taktiku pro zítřejší zápas.

“Pokud čeští hráči viděli sestřih zápasu Anglie-Slovensko, tak vědí, že jen obrovský tlak na slovenskou obranu může přinést úspěch. Vyčkávací taktika by asi nebyla dvakrát úspěšná…“ přemítá kouč Plzně.

Marko věří remíze, Vrba Čechům

Jak podle námi oslovených odborníků zápas tedy dopadne? “Mírným favoritem jsou možná Češi, protože hrají doma. Ale já si myslím, že to bude remíza,“ říká Marko. Vyrovnaný fotbal předpovídá také Krajčík, jenž přesný tip na výsledek sdělit odmítl.

“Jsem zvědavý, jakou zvolí trenér Weiss taktiku. Pokud budou hrát Slováci hodně defenzivně, tak podle mě neuspějí. Když se nebudou bát chodit dopředu, mohou i vyhrát,“ předpovídá Vrba, který po dlouhém přemýšlení za vítěze označil přece jen Čechy. “Dopadne to 2:1 pro nás,“ myslí si.

Ondřej Huml, Dušan Vrbecký TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 23:25

   Finálová série Stanley Cupu 2018

   23:25

   Večerní sportovní noviny

   23:30

   NHL: Týden s Jakubem Voráčkem

   01:15

   NHL – akce měsíce

   01:25

   Zvedni se z gauče (1)

   01:40

   Czech Rally - Ohlédnutí za sezonou 2019

 • Nova Sport 2

  • 21:20 22:00

   Fotbal: MLS - Efekt Davida Beckhama

   22:00

   Šipkařská škola Karla Sedláčka - Míření

   22:05

   World Darts Championship 2020

   01:25

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   01:40

   NHL: Dominik Kubalík - hvězdný nováček

   09:00

   Racing Unleashed & FISA World Indoor Rowing Championships

Celý Program