Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Gebre Selassie: Ještě pořád žasnu, že hraji vedle Rosického

Theodor Gebre Selassie
Zdroj: Mediafax
Theodor Gebre Selassie
Témata:

Obránce české fotbalové reprezentace Theodor Gebre Selassie odehrál v prvním duelu baráže o účast na mistrovství Evropy 2012 proti Černé Hoře největší zápas své kariéry, takže pocity z vítězství 2:0 v něm logicky dlouho doznívaly.

Pravý obránce Slovanu Liberec patřil podle odborníků společně s Tomášem Rosickým a Petrem Jiráčkem k nejlepším hráčům výběru trenéra Michala Bílka, který vybojoval vítězství 2:0 a k úterní odvetě v Podgorici odcestuje s velkou nadějí na postup na EURO 2012.
 
"Když na takové hráče, jako je Tomáš Rosický, koukáte deset let jenom v televizi, a pak jste s nimi v nominaci a na hřišti, tak je mi to pořád takové divné. Pořád z toho ještě žasnu," svěřil se historicky první český fotbalový reprezentant černé pleti, jenž je po otci etiopského původu.
 
"Máme velkou šanci hrát na mistrovství Evropy. Při všech předchozích šampionátech jsem jenom seděl s tátou u televize a fandil jsem. O tomhle se mi nikdy ani nesnilo," řekl obránce.
 
Gebre Selassie by si rád vybojoval angažmá ve Španělsku
 
Gebre Selassie trochu s nadhledem glosoval poznámky, že hraje v národním týmu lépe než v ligových zápasech. "Když nastoupím za reprezentaci, tak hraju s menším rizikem, víc koncentrovaně. Přechod z Liberce do nároďáku je v pohodě, já mám spíš problém s tím, když se vrátím do Slovanu a pak hrajeme dopoledne ligu například na Žižkově. To se třeba trápím a hraju špatně. Ale i tak mám asi nejlepší formu v životě. Doufám, že to ještě není ta životní," usmíval se čtyřiadvacetiletý bek.
 
Jemu a hráčům z Viktorie Plzeň se připisuje pozitivní role, že se hra národního celku od jejich příchodu do kádru zlepšila. "Asi je to pravda, říká se to. Nevím, čím to je. Nejspíš tou snahou, bojovností, musíme stále dokazovat, že do týmu patříme," zamyslel se Gebre Selassie.
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
Výkony v reprezentaci mu začínají otvírat cestu k zahraničnímu angažmá. "To bych byl rád, kdyby to tak bylo. Mně se nejvíc líbí španělská liga. Anglická také, ale na tu asi nemám postavu. Nemám ale žádnou svou vytouženou soutěž," dodal Gebre Selassie.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Hokej: St.Louis Blues - vítěz Stanley Cupu 2019

   11:30

   NBA 2019

   12:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   14:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:25

   World Matchplay Darts 2019

   11:25

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   11:50

   RunTour – Liberec

   12:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   14:05

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

Celý Program