Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 26.3. 2015 20:04
Co provedl?

Bude jim chybět kapitán. Místo evropské kvalifikace ho čeká vězení!

Frodi Benjaminsen a Lilian Thuram
Zdroj: isifa.com

Frodi Benjaminsen nastupoval léta v reprezentačním dresu, zahrál si proti světovým hvězdám Henrymu, Cannavarovi či Ibrahimovičovi. Nyní ale místo utkání kvalifikace na EURO 2016, které fotbalisté Faerských ostrovů sehrají v Rumunsku, nastupuje do vězení.

Sedmatřicetiletý záložník HB Tórshavn totiž místo reprezentačního dresu oblékne uniformu vězeňského dozorce. Ve fotbale na Faerských ostrovech je to běžná věc. Většina hráčů, kteří působí v domácí soutěži, jsou totiž amatéři či poloprofesionálové.

 

„Na toto zaměstnání se připravoval velmi dlouho. Prošel náročným tréninkovým programem a prostě nemůže vynechat první dny v práci,“ omlouval nejzkušenějšího reprezentanta zastupující generální sekretář národního fotbalového svazu Kristian Dam Ziska.

 

V reprezentačních barvách nasbíral Benjaminsen od roku 1999 celkem 83 startů a vstřelil 6 branek. S kapitánskou páskou na rukávu byl i u největšího úspěchu Faerských ostrovů posledních let. Loni v listopadu totiž outsider dokázal vyhrát 1:0 na hřišti Řecka, osmifinalisty loňského mistrovství světa.

TN.cz