Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Dovalil asistentem Bílka, končí "bagrista" John

Jakub Dovalil
Zdroj: Mediafax
Jakub Dovalil
Témata:

Jmenováním Jakuba Dovalila trenérem národního týmu do 21 let a rovněž asistentem kouče A mužstva Michala Bílka se kromě jiného zabýval výkonný výbor Fotbalové asociace České republiky (FA ČR).

Výkonný výbor schválil změny v realizačním týmu reprezentačního A týmu České republiky. Jakub Dovalil byl jmenován asistentem trenéra A mužstva na pozici, která se uvolnila odchodem Luďka Klusáčka do zahraničí. Dovalil však bude dál vykonávat funkci hlavního kouče reprezentace do 21 let.
 
Jaroslavu Johnovi, jenž byl zaměstnancem FA ČR, nebyla prodloužena smlouva kustoda u národního mužstva. Souvislost s jeho osobnímu problémy - je kriminálkou Policie ČR vyšetřován pro údajnou krádež bagru v areálu Strahova - v oficiálním stanovisku FA ČR vůči Johnovi nijak nefiguruje.
 
"Hlavním posláním Jakuba Dovalila je práce s jednadvacítkou. Práci asistenta bude vykonávat především na EURO 2012 a pak se rozhodneme, jak realizační tým doplníme. Pokud jde o Johna, tak nejbližší zápas A mužstva v Irsku zastanou jiní zaměstnanci svazu," vysvětlil předseda FA ČR Miroslav Pelta.
 
Generálkou před Eurem bude zápas s Maďary
 
Termínová listina reprezentace se postupně upřesňuje. Kromě utkání na EURO 2012 a v kvalifikaci pro MS 2014 odehraje národní mužstvo přátelský zápas 29. února v Irsku, před uzavřením smlouvy je vývoj jednání o přípravném střetnutí s Izraelem 26. května na závěr soustředění v Rakousku. Utkání Česká republika - Maďarsko se bude hrát 1. června v Praze na stadionu Sparty.
 
"Chceme den 1. června učinit oslavou fotbalu a přejeme si, aby se před odjezdem na EURO 2012 mužstvo rozloučilo s domácími fanoušky velmi důstojně. Plánuje se řada akcí s příznivci, autogramiády, dobře se na to připravíme, máme na to ještě pár měsíců času," prohlásil předseda FA ČR Miroslav Pelta na tiskové konferenci po zasedání výkonného výboru.
 
Sekretariát FA ČR nyní intenzivně jedná o optimálním modelu distribuce vstupenek na EURO 2012. Na každé utkání přidělí Evropská fotbalová unie (UEFA) 3000 vstupenek přimo asociaci a lístky se podle interního protokolu rozdělí partnerům, hráčům, členům realizačního týmu a činovníkům až po regiony.
 
Dalších 3500 vstupenek na každý zápas je pro české fanoušky vyhrazeno v distribuci UEFA. Ti o ně žádají sami, ale kvůli obrovskému zájmu budou majitelé vstupenek určeni losem.
 
Tento distribuční klíč však není vnímán přiliš vstřícně českými příznivci, kteří mají dějiště střetnutí skupiny EURO 2012 v polské Vratislavi téměř za humny. Kvůli tomu se setkají funkcionáři výkonného výboru se zástupci fanklubu.
Novým ředitelem oddělení logistiky a služeb FA ČR byl jmenován Ivo Sekerka a v aparátu se odehrála ještě řada dílčích změn.
 
Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 
Byl také schválen soutěžní řád juniorské ligy, která se nově rozběhne v sezoně 2012-13. Zúčastní se jí 20 týmů, 16 mužstev bude z prvoligových klubů, z druholigových se přihlásily Jihlava, Sezimovo Ústí, Zbrojovka Brno a Zlín.

 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 23:20

   NHL News

   23:20

   NHL: New York Rangers - Pittsburgh Penguins

   01:00

   Winter Games NZ - Freeski & Snowboard Slopestyle

   01:35

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:00

   Grand Slam of Darts 2019

   00:00

   NBA: Utah Jazz - Brooklyn Nets

   02:00

   Basketbal: Besiktas Sompo Sigorta - Falco Szombathely

   03:40

   Element (400)

   03:55

   NBA – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vegas Golden Knights - Chicago Blackhawks

Celý Program