Dotrénoval a dozvěděl se o repre. Doufám, že se ukážu, říká nováček Rajtoral

Rajtoral
Zdroj: Mediafax
Téma:

František Rajtoral v úterý sotva dotrénoval a už běžel na tiskovou konferenci. Jeho Viktoria ve středu odletí do Gelsenkirchenu k odvetnému utkání Evropské ligy proti Schalke, na setkání s novináři se ale dověděl i nečekanou novinku, trenér Michal Bílek jej poprvé pozval do reprezentačního výběru.

"Opravdu? To já vůbec nevím, to je novinka. Já akorát dotrénoval. Ale pokud je to tak, jsem samozřejmě strašně rád,“ smál se. „Asi pro každého fotbalistu je reprezentace vrchol. Jsem spokojený,“ dodal.
 

O reprezentaci doposud nepřemýšlel. Plzeňský tým má nabitý program „Já tohle opravdu nesleduju. Dokud to není aktuální, tak se tím nezaobírám. Ale teď se tím zaobírat budu,“ přiznal. Nominace do národního týmu je výzva, ofenzivní zadák dostal šanci probojovat se i do týmu, který Českou republiku bude reprezentovat na mistrovství Evropy.
 

„Je to prostor, abych se ukázal. Tak doufám, že toho využiju. Na druhou stranu jsou před námi ještě tři měsíce, a kdo ví, co za tři měsíce bude. Třeba už na dovolené,“ přemítal.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

Rajtorala ale momentálně zajímá víc čtvrteční utkání se Schalke. Do něj Západočeši nastoupí bez kapitána Pavla Horvátha, novic v národním týmu ale dává najevo, že Plzeň nepojede do Gelsenkirchenu rozklepaná.
 

„Bez Pavla budeme oslabení, ale musíme na to zareagovat, věřím, že ho nahradíme. Horvi určitě pojede s námi a jak ho znám, tak nám vytvoří pohodu. Už nejsme vystrašení, hráli jsme proti Barceloně i AC Milán, to nám dalo hodně zkušeností,“ věří v úspěch Viktorie reprezentační nováček.

TV Nova / Jan Pavlíček TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Portugalska (závod MotoGP)

   14:05 15:10
   15:10

   MotoGP - VC Portugalska (závod Moto2)

   16:05

   NHL: Stanley Cup 2020

   16:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (3)

   17:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   17:50

   Major League Soccer Highlights (16)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Seattle Sounders FC - Los Angeles FC

   13:00 14:40
   14:40

   Ligue 1 Highlights (11)

   15:35

   Fotbal: Minnesota United FC - Colorado Rapids

   17:20

   Rychlá kola (11)

   17:45

   Racing magazine (10)

   18:05

   Libor Suchánek - český rozhodčí v NHL

Celý program