Debutant Rezek: Modlil jsem se, aby Čech chytil penaltu

Téma:

Premiéru v seniorské reprezentaci má za sebou po středeční bezbrankové remíze na půdě Dánska tahoun vedoucího celku Gambrinus ligy Jan Rezek.

Nepříliš záživná bezbranková remíza české fotbalové reprezentace v přípravném utkání na půdě Dánska přinesla pro kouče Michala Bílka pozitiva především ve hře dozadu. Ofenzivní borci totiž sice předvedli píli, zároveň ale také odkryli vlastní nedostatky zejména v rychlosti řešení situací. Nováček v dresu se lvíčkem na prsou Jan Rezek na vlastní kůži poznal, že válcovat soupeře v Gambrinus lize v barvách Plzně je o dost lehčí úkol, než se prosadit na mezinárodní úrovni.
 

"Rezek prokázal rychlost a také zodpovědnost, může být pro tým přínosem. Také Hubník se uvedl velmi dobře, je to rváč a buldok, byť měl svoji šanci dotáhnout lépe," vyzdvihl přesto Bílek práci dvou nováčků.
 

“Vím, že nejsem žádný špílmachr“
 

A jaká očekávání měl před výkopem sám Rezek? “Já jsem šel do zápasu s tím, že si to chci maximálně užít a budu pracovat pro tým. Moc dobře vím, že nejsem žádný špílmachr, já vím od čeho na hřišti jsem a s tím jsem také do toho zápasu šel. Jsem jakž takž spokojený, určitě jsem se ale modlil, aby Petr Čech chytil tu penaltu, protože jsem nechtěl při svém debutu hned zažít porážku,“ děkoval autor podzimích 10 branek v Gambinus lize svému slavnějšímu spoluhráči.
 

Na rozhovor s Janem Rezkem se podívejte pod titulkem článku.
 

Podle tahouna podzimního lídra české nejvyšší fotbalové soutěže byl právě úspěšný zásah opory Chelsea proti exekutorovi penalty Krohn-Dehlimu klíčovým momentem zápasu dvou rozdílných poločasů. “Chtěli jsme vstoupit do utkání aktivně a Dány napadat. Já myslím, že hlavně v prvním poločase se nám to dařilo. V tom druhém jsme hráli proti větru a oni nás malinko zatlačili. Ale my jsme také měli příležitosti, abychom vstřelili branku. Remíza je asi zasloužená,“ zhodnotil průběh devadesáti minut reprezentační nováček.
 

Zatímco dopředu toho Češi mnoho nepředvedli, v defenzivě bylo k vidění hned několik pozitiv. Z poklidného průběhu utkání pak vybočily pouze dva momenty, po každém na jedné straně. U obou byl Michal Kadlec. Levý obránce Leverkusenu nejprve zavinil penaltu, před koncem pak parádní střelou z přímého kopu trefil tyč dánské branky. Jinak toho ale Bílkovi svěřenci na polovině soupeře moc nevymysleli. “Byly tam nějaké náznaky a i když jsme nějaké střely měli, tak asi nebyly dostatečně důrazné. Jediná střela, která Dány vystrašila, byla ta Míši Kadlece z přímého kopu. O střelbu jsme se chtěli pokoušet víc, ale moc nám to nevycházelo,“ dodal Rezek.

dfk TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   Evropská liga - podzim 2020

   10:05

   Element (431)

   10:15

   Nova Cup - Speciál

   10:25

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

 • Nova Sport 2

  • NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   09:00 10:45
   10:45

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   11:00

   NBA: Utah Jazz - New Orleans Pelicans

   13:00

   NHL: Los Angeles Kings - Colorado Avalanche

   14:40

   Basketbal: Casademont Zaragoza - Pszczólka Start Lublin

   16:10

   Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

Celý program