FOTOGALERIE KVALIFIKACE MS: ČR - MALTA 3:1

Češi prolomili střeleckou mizérii. Maltě nasázeli tři góly

Čeští fotbalisté slaví gól Theodora Gebre Selassieho.
Zdroj: Mediafax

Čeští fotbalisté porazili v Plzni v kvalifikaci o mistrovství světa Maltu 3:1. Střeleckou bídu ukončil po dlouhých 412 minutách obránce Theodor Gebre Selassie. Fotbalový trpaslík sice dokázal vyrovnat, ale domácí favorit po gólech Tomáše Pekharta a Jana Rezka nakonec bere povinnou výhru.

Češi na svého soupeře podle očekávání vlétli od úvodních minut. Z výrazné převahy ale nedokázali před brankou soupeře dlouhou nic vytěžit, ani pořádnou šanci. Chyběla finální přihrávka.

Do první velké šance se Češi dostali díky brankáři Malty Hoggovi, který svůj odkop napálil do dotírajícího Pekharta, od něhož se míč málem odrazil do branky. V další velké šanci se zjevil Jiráček. Plašilova rána z dálky vypadla Hoggovi z rukavic, ale záložník Hamburku nedokázal zblízka protlačit míč do branky.

O pár okamžiků později už se ale Češi mohli radovat. Limberský na levé straně umotal své strážce a jeho parádní centr zakončil prudkou hlavou Gebre Selassie. Jeho premiérová trefa v reprezentaci znamenala gól pro Bílkův tým po dlouhých 412 minutách.

17

ČR - Malta - 1

Hodnocení:

Malťané si ale připravili rychlou a šokující odpověď. Briffa se uvolnil přes nedůrazného Kadlece a báječnou střelou do šibenice zařídil vyrovnání.

Češi se ale rozhodit nenechali. Nerozhodný stav sice "přežil“ až do poločasu, ale brzy po začátku druhé půle vrátil Bílkově týmu vedení Pekhart, který se vyšrouboval do vzduchu na Jiráčkův centr a hlavou nekompromisně zavěsil.

Důležitá pojistka přišla v 67. minutě a stálo to za to. Jiráček přihrál od levé lajny míč do běhu Plašilovi, který se dostal za obranu hostů a přihrávkou pod sebe vybídl ke skórování Rezka. Útočník kyperské Famagusty nezaváhal a střelou k tyči do protipohybu brankáře zvýšil na 3:1.

Češi i nadále drželi míč, ale do šancí se už příliš nedostávali. Dvougólový náskok jim stačil. Hodně blízko měli nakonec ke gólu hosté. Po Petrželově faulu ve vápně kopali už v nastavení Malťané penaltu, ale Čech nejlepšího hráče soupeře Mifsuda vychytal.

ČR - Malta 3:1 (1:1)
Branky: 34. Gebre Selassie, 52. Pekhart, 67. Rezek - 38. Briffa. Rozhodčí: Salmanov - Hašimov, Abbasov (všichni Ázerb.). Bez ŽK. Diváci: 10.358.