Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Bílek: Kádr nominovaný proti Irsku má nejblíž ke startu na EURO

Michal Bílek
Zdroj: Mediafax
Témata:

Kouč českého národního fotbalového týmu Michal Bílek, který v úterý nominoval mužstvo pro přátelský zápas s Irskem v Dublinu 29. února, řekl na tiskové konferenci o tomto kádru, že má nejblíž ke startu na mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině. Není už prostor k experimentům.

V nominaci proti Irům chybějí v podstatě pouze tři hráči, s nimiž Bílek do kádru na EURO 2012 počítá - Tomáš Necid, Zdeněk Pospěch a Jiří Štajner. "Nominovali jsme proti Irsku 20 hráčů, na EURO může jet 23 fotbalistů. Ještě jsem se nerozhodl, kolik lidí s sebou vezmu na závěrečné květnové soustředění v Rakousku, na to je ještě čas. Ale tento kádr, který odcestuje do Dublinu, má nejblíž k účasti na evropském šampionátu. Ty změny už nebudou velké," prohlásil trenér reprezentace Michal Bílek.
 

Od zápasu v Dublinu očekává Bílek především kvalitní přípravu. Bude to poslední přípravné utkání před tréninkovým kempem v Rakousku, kde se bude ladit forma na ME. "Irové jsou účastníky šampionátu, stejně jako my, mají kvalitní tým složený většinou z hráčů anglických soutěži, hrají jednodušší fotbal s delšími míči, jsou silní hlavně v ofenzívě. Zejména naše obrana projde náročnou zkouškou. Hráči jako Damien Duff, Robbie Keane, Aiden McGeady či Stephen Hunt a další představují velkou útočnou sílu," vysvětlil Bílek.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

O poměrně jasnou představu o kádru pro EURO 2012 mohou Bílka připravit jedině zdravotní komplikace nebo závažný pokles formy.
 

Zmínil se také o kapitánovi celku Tomáši Rosickém, o jehož budoucnosti se často diskutuje, protože mu v létě končí smlouva v Arsenalu. "Kde bude Rosický po šampionátu hrát, jsou naprosto zbytečné diskuse. Je to velmi kvalitní fotbalista, v poslední době stabilně nastupoval. A ve všech zápasech Arsenalu, které jsem měl možnost sledovat, patřil k tomu lepšímu, co toto mužstvo mohlo nabídnout. Pro mě je to klíčový muž kádru pro EURO 2012," zdůraznil Michal Bílek.
 

Program A mužstva byl definitivně doplněn o střenutí s Izraelem 26. května v Grazu na rakouském soustředění. Obě strany si zápas už potvrdily smluvně. Trenér Michal Bílek do realizačního týmu pro EURO 2012 přibral kromě kouče reprezentace do 21 let Jakuba Dovalila (na funkci asistenta) nového kustoda, jímž je Petr Bílek, dlouholetý kustod národního hokejového týmu. Byli také jmenováni pozorovatelé soupeřů v základní skupině mistrovství Evropy. Josef Csaplár bude mít na starosti tým Polska, Jan Drahokoupil bude analyzovat hru Řecka a Jan Bauer bude sledovat Rusy.

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:05 22:35

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   22:35

   Czech Open 2019

   22:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto3)

   23:50

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 21:05 23:35

   NZ Darts Masters

   23:35

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

Celý Program