Bílek a Šmicer navštívili v Londýně Čecha s Rosickým. Oba prý už vyhlíží Euro

Téma:

Hlavní kouč české fotbalové reprezentace Michal Bílek a manažer národního týmu Vladimír Šmicer se v Londýně setkali s oporami reprezentace Petrem Čechem a Tomášem Rosickým, předtím viděl Šmicer ve Francii Jaroslava Plašila.

Mise vedení fotbalové reprezentace, při které chce během dubna navštívit postupně všechny adepty národního tým pro červnové mistrovství Evropy, pokračuje.
 

O víkendu se trenér Michal Bílek a manažer Vladimír Šmicer rozdělili, když sledovali hráče v Německu a Francii, uprostřed týdne zamířili za klíčovými hráči mužstva do Londýna, a o víkendu se chystají sledovat zápasy v tuzemské Gambrinus lize.
 

Se středeční cestou do Londýna byli navýsost spokojeni. Vedle utkání Ligy mistrů mezi Chelsea a Benfikou Lisabon stačili Bílek se Šmicerem navštívit tréninkové centrum Arsenalu, kde se setkali nejen s Tomášem Rosickým, ale také s manažerem Arsénem Wengerem.
 

Po večerním utkání sedli k jednomu stolu také s Čechem, který byl ještě plný radostných emocí po postupu do semifinále slavné klubové soutěže.
 

Šmicer s Bílkem si naplánovali, že chtějí postupně promluvit se všemi hráči, u některých byli zvědaví i na jejich výkon. V případě návštěvy Bordeaux, ale také nyní Londýna, to však nebyla obvyklá sledovací mise.
 

"O výkonnosti Jardy Plašila, Tomáše Rosického a Petra Čecha máme dostatečný přehled, ale chtěli jsme s hráči mluvit o řadě věcí, navíc jsme měli domluvená setkání s tamními činovníky," připomněl manažer Šmicer, že ve Francii se snažil přesvědčit klubového prezidenta, aby Plašila uvolnil nejlépe dvě kola před koncem ligové soutěže, a podle všeho uspěl.
 

Wenger přiznal, že Rosického během zranění postrádal
 

V Londýně zase využili pozvání vedení klubu k návštěvě tréninkového centra Arsenalu, kde společně sledovali trénink "Kanonýrů".
 

"Tým byl rozdělen na dvě skupiny. Jedna trénovala a druhá později hrála modelový zápas. Pak jsme seděli s panem Wengerem a bavili se samozřejmě především o Tomášovi. O jeho respektu k němu svědčí, že manažer přiznal, že ho během jeho dlouhého zranění postrádal," naznačil Šmicer, že reprezentační kapitán má skutečně v současné chvíli v klubu výsostné postavení.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Pak oba čeští vyslanci konzultovali s Rosickým obdobné věci, jako v neděli s Plašilem, a večer po utkání Ligy mistrů s Čechem.
 

"Chtěli jsme hráče v klidu s předstihem informovat, jak chystáme soustředění v Rakousku, jakou máme představu o programu týmu v dějišti šampionátu a další technické náležitosti. Měli jsme z toho dobrý pocit a podlé mého soudu hráči už mají mistrovství Evropy v hlavě a těší se na něj, přestože je čeká ještě řada klubových povinností," dodal Šmicer.

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Detroit Red Wings - Nashville Predators

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Skotsko - Francie

   12:50

   Element (415)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2017: Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund

   09:00 10:50
   10:50

   Magazín Evropské ligy (17)

   11:45

   UFC Countdown: Nunes vs. Spencer

   12:35

   Inside the Octagon: Nunes vs. Spencer

   13:00

   NBA Classic Games: Boston Celtics - Chicago Bulls

   14:45

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

Celý program