Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Baroš je z formy. Šanci by měl dostat někdo jiný, shodují se experti

Milan Baroš
Zdroj: Mediafax
Milan Baroš na hrotu českého útoku proti Španělsku jako už poněkolikáté znovu téměř nic nepředvedl.
Témata:

České fotbalisty čeká v rámci kvalifikačních bojů o postup na ME klíčová bitva s Litvou. Pokud český tým vyhraje, tak téměř jistě proklouzne do baráže. Fotbaloví experti Vladimír Táborský a Dušan Uhrin mladší by rádi viděli změny v ofenzivě.

Na rozdíl od domácího zápasu proti Španělsku se očekává, že Češi, kteří několikrát hovořili o tom, že v Litvě se s remízou spokojit nechtějí, vyrukují na domácí s ofenzivní smrští. "Nesmíme hrát tak ustrašeně, chce to mnohem větší sebevědomí a hrát útočně,“ nabádá Táborský.
 

Podle Uhrina mladšího bude důležité, jestli trenér zvolí taktiku se dvěma útočníky. "Na jednoho nám to nevychází. Zápas s Ukrajinou nám trochu zavřel oči a teď po Španělsku jsme zase vrátili na zem. Mužstvo nemělo žádnou duši,“ vrátil se Uhrin k pátečnímu galapředstavení španělských mistrů světa na Letné.
 

Pouze na lavičce náhradníků by měl podle obou fotbalových expertů zůstat útočník Milan Baroš. Místo něj má hrát nejlepší střelec první ligy David Lafata.
 

"Tu šanci v národním týmu měl dostat už daleko dříve, a měl jí dostat i Tomáš Pekhart. Ten hraje oproti Barošovi daleko těžší soutěž. V Turecku jsou dva nebo tři týmy a ostatní jsou něco podobného jako u nás. Naopak v Německu je to velmi vyrovnané, Pekhart hraje a daří se mu,“ říká Vladimír Táborský.
 

Podobného názoru je i Uhrin. "Aniž bych ho chtěl zatracovat, Baroš už dostal poněkolikáté šanci, ale je z formy. Je to na trenérovi, já jsem ho v turecké lize hrát neviděl, ale moc toho nenahrál. Zřejmě mu nesedí role jakéhosi brejkového útočníka,“ myslí si třiačtyřicetiletý kouč.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Na úterní zápas je prý potřeba nasadit i ostrá křídla. "Měli bychom hrát po stranách, takže by asi měl nastoupit Petržela nebo alespoň Pilař. Oba umějí projít do šestnáctky a dát gól nebo alespoň připravit šanci. Není to jen na útočnících,“ doplnil Táborský. V Kaunasu se do sestavy nejspíš vrátí i záložníci Jaroslav Plašil a Jan Rezek.
 

"Návrat obou hráčů bude hodně důležitý. Rezek ukázal, že má formu a i když ve Skotsku udělal penaltu, která jakože nebyla, teď se ukazuje, jak byl výsledný bod důležitý. Možná rozhodne, že postoupíme do baráže,“ uzavřel Uhrin.

 

Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:20

   Cliff Diving World Series - Libanon

   16:20

   UFC Fight Night: de Randamie vs. Ladd

   18:20

   Truck Racing Magazine (5)

   18:45

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Barcelona

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Fotbal: Seattle Sounders FC - Atlanta United FC

 • Nova Sport 2

  • 15:00 16:50

   Wimbledon 2019 - finále čtyřhry žen

   16:50

   NBA 2019

   17:20

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

   17:45

   FIVB Beach Volleyball – Gstaad

   19:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

   20:00

   Cliff Diving World Series - Libanon

Celý Program