Rychlý návrat

Wembley ovládl Norwich! Kanárci se po roce vrací do Premier League

Norwich City
Zdroj: Twitter.com

Složení týmů pro příští ročník Premier League je kompletní. Poslední volné místo zaplní fotbalisté Norwiche, kteří v dnešním finálovém utkání play off Championship zdolali Middlesbrough 2:0. O svém vítězství přitom prakticky rozhodli už v úvodní čtvrthodině.

Norwich City skončil po základní části letošního ročníku druhé nejvyšší soutěže na třetím místě. Zatímco v Bournemouthu a Watfordu se mohli radovat z přímého postupu, Norwich tedy musel absolvovat play off.

V jeho úvodu narazili Kanárci na Ipswich, který po remíze 1:1 v prvním utkání přehráli v odvetě 3:1. Hráči Middlesbrough postoupili do finále play off po dvou vítězstvích nad Brentfordem.

Norwich se s nejvyšší soutěží rozloučil teprve před rokem, to Middlesbrough, za nějž odehrál část sezóny i český obránce Tomáš Kalas, působil mezi elitou naposledy v sezóně 2008/9.

A blíž do Premier League měli hned od začátku fotbalisté ve žluto-zelených dresech. Už ve 12. minutě využil hrubky obrany Middlesbrough Cameron Jerome a zblízka prostřelil gólmana Konstantopoulose.

Druhý úder zasadil Norwich soupeři o tři minuty později. Přízemní střelou na zadní tyč zvýšil na 2:0 Nathan Redmond.

Middlesbrough se ze dvou rychlých branek nedokázali vzpamatovat. K prakticky jediné nebezpečné situaci se dostal nejlepší hráč Championship letošní sezóny Patrick Bamford, brankář Ruddy si s ní však poradil.

Pohár pro vítěze play off tak převzali hráči Norwiche.