Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Ty Jidáši, spílají reprezentantovi Barrymu fanoušci Aston Villy

Témata:

Záložník prvoligového mužstva Premier League Gareth Barry si znepřátelil přiznivce slavného klubu po přestupu do Manchesteru City.

Dovedete si představit reakci fanoušků ve chvíli, když by například liverpoolský odchovanec a klubová modla Steven Gerrard odešel do konkurenčního klubu?


A nemusíme vlastně chodit tak daleko. V českém fotbalovém rybníčku by analogickým případem mohla být třeba slávistická ikona Vladimír Šmicer, který by nedejbože zběhl třeba na Letnou k odvěkým sparťanským rivalům. A vůbec by přitom nevadilo, že má nejlepší fotbalová léta za sebou.


Fanoušci mají jasno. Barry jde po penězích


K něčemu podobnému teď došlo v Premier League, kde se rozjela nenávistná kampaň fanoušků Aston Villy proti dříve milovanému, ale teď nenáviděnému Garethu Barrymu. Příznivci birminghamského klubu totiž nemohou přenést přes srdce, že reprezentační záložník Albionu přestoupil za 12 milionů liber (asi 375 milionů korun) z Aston Villy do Manchesteru City.


"Je to hanba, jakým způsobem se zachoval ke klubu, který ho proslavil,“ řekl jeden z fanoušků. "Nechápu, jak nejdřív veřejně prohlašovat, že chce zůstat ve Ville, aby hrál Ligu mistrů a pak odejde do klubu, který nehraje ani Evropskou ligu,“ ptal se další. Ten poukazoval na desáté místo Manchesteru City, které odstřihlo klub od evropských soutěží. "To jenom dokazuje, že to vše je pouze o penězích. Je to prachsprostý zlatokop,“ odpověděl si vzápětí.


Jidáš ve fotbalovém provedení


Ale nezůstalo pouze u slov. Kreativní fanoušci Barryho zobrazili s bílou pokrývkou hlavy, kterou nosí arabští šejkové, jež Manchester City vlastní. Celé dílko je opatřeno nápisy "Judas“, tedy Jidáš nebo "Traitor“, čili zrádce.

Na dalším plakátu je Barry zachycen v momentu, kdy oslavuje gól v síti Arsenalu, ale fanoušci opatřili scénu nápisem "Show me the ŁŁ“, což znamená "Ukažte mi libry“, čímž poukazují na Barryho údajný motiv, proč do City odešel. Jak se říká,  na každém šprochu, pravdy trochu. I z toho důvodu, že bude týdně pobírat gáži 110 000 liber (téměř 3,5 milionu korun).

O Barryho měl zájem také Liverpool, ale ostrouhal


Samotný fotbalista vidí celou věc nesrovnatelně komplikovaněji, než většina fanošků. "Dlouho jsem nevěděl, jak se mám rozhodnout. Trenér a klubové vedení se mě snažili přesvědčit, abych zůstal a nabídli mi fantastickou nabídku, za níž jsem vděčný," řekl fotbalista, podle něhož byl ten pravý čas, aby se s klubem rozešel.


"K tomu názoru jsem dospěl i z toho důvodu, že jsem se bál, abych nezakrněl. Potřeboval jsem novou výzvu. Lidé to mohou zpochybňovat. Zda to bylo správné rozhodnutí ukáže až čas," míní nový člen kádru Manchesteru City.


O Barryho měl přitom kromě Manchesteru City eminentní zájem také Liverpool. Představitelé klubu z Anfield Road si mysleli, že možnost zahrát si v Lize mistrů ve spojení s týdenním platem 80 tisíc liber (asi 2,5 milionu korun) bude pro něho dostatečně silným lákadlem, ale šeredně se mýlili. Šikovný záložník dal přednost lepším platovým podmínkám v Manchesteru. 

jvl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 13:05

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   15:35

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   16:35

   Major League Soccer Highlights (24)

   17:05

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:30

   Melbourne Darts Masters

   15:30

   Major League Soccer Highlights (24)

   16:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   16:25

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   17:20

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   18:45

   Element (394)

Celý Program