Trenéři Manchesteru City a Evertonu se poprali o míč

Téma:

Trochu jako zápasníci v řecko-římském stylu vypadali během utkání anglické Premier League mezi Manchesterem City a Evertonem jejich trenéři Roberto Mancini a David Moyes.

O co přesně šlo? Moyes, jehož tým vedl nad City 2:0, chytil již v nastaveném čase do svých rukou míč, který se dostal za postranní čáru a držel jej déle, než bylo zdrávo. Zdržování se pochopitelně nelíbilo Mancinimu, jehož týmu zbývalo zoufale málo času, aby udělal něco s výsledkem.


Temperamentní Ital přiběhl za svým kolegou a hodně drsným způsobem se dožadoval míče. Zápasnické představení obou kohoutů posléze odměnil rozhodčí Peter Walton jejich vyloučením na tribunu.


"Vůbec netuším, co jsem udělal špatně. Neměl jsem být vykázán. Možná jsem držel míč o sekundu či dvě déle, než jsme měl, ale chtěl jsem vystřídat,“ divil se Moyes, který se chystal nejspíš v rámci taktického střídání poslat do hry obránce Josepha Yoboa."Chtěl jsem dostat míč, protože zbývalo ještě pět minut do konce zápasu,“ ospravedlňoval svoje chování Mancini, jehož tým si kvůli první domácí porážce v této sezoně zkomplikoval boj o čtvrté místo, které zajišťuje příhodnější nasazení v předkole Ligy mistrů.


"Chtěl bych se omluvit Davidovi i rozhodčímu, ale byl jsem frustrován,“ řekl Mancini, který svým chováním dal vzpomenout na situaci z roku 2006, kdy něco podobného odehrálo mezi trenéry Arsenalu a West Hamu, tedy Arsénem Wengerem a Alan Pardewem.


Tehdy byl Wenger potrestán pokutou 10 tisíc liber ( v přepočtu asi 280 tisíc korun), což může potkat také Manciniho.

jvl TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Audi Nines - Documentary

   09:35

   Překvapení evropského fotbalu (1)

   09:50

   České týmy v Evropské lize

   10:25

   Fotbal: FC Hradec Králové - AC Sparta Praha B

   12:30

   Překvapení evropského fotbalu (2)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   09:00 10:45
   10:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   11:45

   NHL: Colorado Avalanche - St. Louis Blues

   13:30

   Magazín NBA Action (4)

   13:55

   Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht

   14:25

   Ligue 1 Preview (20)

Celý program