Trenér ARSENALU: Jsme na stejné úrovni jako CHELSEA

Téma:

Kouč Arsenalu Arséne Wenger si myslí, že jeho tým je na stejné úrovni jako pondělní soupeř a městský rival "Kanonýrů" FC Chelsea, jejíž kouč Carlo Ancelotti kvality Arsenalu uznává.

Arsenal je po osmnáctém kole Premier League v tabulce na druhém místě, o bod před čtvrtou Chelsea. Oba týmy mají odehraných sedmnáct zápasů a v rámci 19. kola na sebe narazí v pondělní dohrávce. V posledních pěti vzájemných zápasech vyhrála vždy Chelsea, ale té se v posledních týdnech moc nedařilo, a tak se dá říct, že jsou síly před utkáním vyrovnané.
 

"Myslím, že jsou oba týmy tak na stejno, když se podíváme na získaný počet bodů, je to podobné," řekl Wenger, který připustil, že na straně jeho svěřenců může hrát roli psychologická bariéra, protože Arsenalu se proti silným týmům moc nedaří a bilance s Chelsea není příznivá. "Je to jen na nás, abychom si s tím poradili. Jestli můžeme vyhrát? Je to v hlavách hráčů, protože kvalitu rozhodně máme," uvedl Wenger.
 

Jeho protějšek Carlo Ancelotti se trochu obává nabitého programu svého týmu, který je však v Anglii přes vánoční svátky běžný. Chelsea hraje po pondělním duelu na půdě Arsenalu už ve středu proti Boltonu, na Nový rok s Aston Villou a o tři dny později na hřišti Wolverhamptonu. "Není jednoduché připravovat tým, když nemáte čas na regeneraci. Budeme muset hráče prostřídat, ale prostě musíme toto období zvládnout a hrát jako všichni ostatní," prohlásil Ancelotti.
 

Ten se obává už těžkého zápasu na půdě Arsenalu. "Myslím, že Arsenal se od minulé sezony zlepšil. Nejen, že získal velmi dobrého útočníka Chamakha, ale tým už má více zkušeností. Bude to jiný zápas než v minulé sezoně. Arsenal hraje skvěle dopředu, takže musíme hlavně dobře bránit," ví Ancelotti, který tak nečeká, že Chelsea vyhraje na Emirates Stadium 3:0, jako se to stalo v minulé sezoně.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Classic match Ligue 1: Olympique Lyon - Paris Saint - Germain

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Sale Sharks - Wasps

   12:50

   Běhej lesy - Slavkovský les

   13:00

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - Frisch Auf! Göppingen

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2018

   09:00 11:00
   11:00

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:30

   Běhej lesy - Slavkovský les

   11:45

   CZECH Classic Open 2020

   12:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   12:15

   UFC Reloaded (39)

Celý program