Rosický: Nic mě nebolí, nic mě netahá. Na tuhle chvíli jsem čekal 16 měsíců

Tomáš Rosický
Zdroj: oficiální zdroj
Tomáš Rosický má opět důvod k radosti.
Téma:

Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický se po šestnácti měsících vrátil k tréninku s prvním týmem londýnského Arsenalu.

"Dnes se Tomáš Rosický v podstatě poprvé zapojil do tréninku s prvním týmem. Zatím však samozřejmě nebude k dispozici pro mistrovské zápasy," řekl trenér londýnského Arsenalu Arséne Wenger.

Sám Rosický k tomu pro agenturu Mediafax poznamenal: "Byl to běžný osmdesátiminutový trénink. Rozcvička, bago, nácviky, hra na dvě brány na zkráceném hřišti a můžu říct, že jsem se u toho necítil zbytečně. Všechno jsem dělal naplno a mám z toho výborný pocit."

Z banality se vyklubal závažný problém

Osmadvacetiletý Rosický nehrál kvůli zranění podkolenní šlachy už od konce ledna minulého roku, kdy se zranil v utkání proti Fulhamu. Za tři dny pak nastoupil proti Newcastlu, jenže už po osmi minutách musel střídat.  "Banální" zranění se nakonec velice zkomplikovalo a českému záložníkovi hrozil i konec kariéry.

"Na tuhle chvíli jsem čekal šestnáct měsíců. Nic mě nebolí, nikde nic netahá a nejsem ani unavený, takže je všechno na dobré cestě. Ovšem je jasné, že po tak dlouhé době to ještě není úplně ono. Potřebuju získat především jistotu při každé práci s balonem a rychle si zvyknout na pohyb míče mezi fotbalisty na velkém hřišti," řekl Rosický po čtvrtečním tréninku.


"Je to fantastická zpráva," zareagoval na Rosického comeback reprezentační trenér František Straka a dodal: "Budu Tomášovi volat, chtěl bych ho v mužstvu uvítat už v přátelském utkání s Maltou. Je to obrovská persona a nechám vyloženě na něm, zda přijede a odehraje třeba 45 minut."

Stejné zranění měl i Adebayor

Na Rosického dlouhé absenci se podpsalo i to, že doktoři jeho pochroumání podkolenní šlachy nejprve trochu podcenili. Toto zranění navíc patří mezi nevyzpytatelné - správný druh léčby je diskutabilní a v jednotlivých případech se liší i doba rekonvalescence. V únoru 2009 měl problémy s podkolenní šlachou také Rosického spoluhráč Emmanuel Adebayor, jenže ten už dávno hraje.
 
"Malý Mozart" takové štěstí neměl. Jelikož do konce Premier League zbývají dvě kola, je jasné, že aktuální sezonu nestihne. "Teď je nejdůležitější to, že jsem zpátky v mančaftu a můžu se s ním připravovat bez jakéhokoliv omezení. Kondičně jsem na tom celkem slušně, ale potřebuju nějaký čas. Musím být trpělivý," má jasno Rosický.

"Musím znovu získat ten starý odhad, orientaci, třeba přesně odcentrovat na větší vzdálenost na spoluhráče v pohybu. Prostě zautomatizovat všechny ty herní návyky, které jsou třeba," dodává.

Zbrzdila ho třísla

V březnu letošního roku přitom sám manažer Kanonýrů Wenger prohlásil, že se Rosický do pár týdnů vrátí na anglické trávníky. Jenže český reprezentant si poranil třísla a bylo po návratu.

Zhruba o dva týdny později se vyrojily spekulace o tom, že Rosického třísla jsou již v pořádku, ale kreativní záložník stejně nemůže trénovat, jelikož se opět ozvala zpropadená podkolenní šlacha. To však nikdo z klubu oficálně nepotvrdil.

TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Philadelphia Flyers - Washington Capitals

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - TSV GWD Minden

   14:30

   Magazín Evropské ligy (16)

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2019

   09:00 11:30
   11:30

   Basketbal: Kawhi Leonard - NEJ akce 2015 - 2020

   12:00

   UFC Reloaded (27)

   12:45

   Element (414)

   13:00

   NBA: Týden s Tomášem Satoranským

   14:40

   Basketbal: Tomáš Satoranský - česká stopa v NBA

Celý program