Recidivista Barton: Konečně nastoupil za Newcastle a stálo ho to 3,5 milionu

Joey Barton
Zdroj: oficiální zdroj
Rebel bez příčiny Joey Barton
Téma:

Řízný anglický záložník Joey Barton se asi nikdy nepoučí. Svou mizernou pověst opět potvrdil v zápase s Liverpoolem, kdy byl vyloučen za brutální faul.

Do pozice nejvíce nenáviděné osoby v ostře sledované anglické fotbalové lize se po menší pauze opět vrátil Joey Barton. Šestadvacetiletý záložník šokoval brutálním skluzem na Xabiho Alonsa z Liverpoolu v 77. minutě nedělního zápasu. Potvrdil tak, že je člověkem s nulovým respektem k ostatním a celkově nenapravitelnou povahou. Na trávníku se přitom objevil poprvé od ledna, kdy se zranil. Za vyloučení si už v této sezoně nezahraje.

Shearer “řádil jako černá ruka“

“Prosil jsem ho, aby v zápalu boje neztratil hlavu, ale on předvede takhle stupidní zákrok, za který si nezasloužil nic jiného, než být vyloučen,“ rozčiloval se po zápase kouč Newcastlu a střelecká legenda Alan Shearer. A nezůstalo jen u slov, svému svěřenci totiž napařil nevídanou pokutu ve výši 120 tisíc liber (asi 3,5 milionu korun).

V české lize má podobnou pověst jako Barton sparťanský stoper Tomáš Řepka, který se v neděli popral na turnaji svého malého syna Tomassa. Více čtěte ZDE.


Všechny důležité momenty duelu Liverpool vs. Newcastle 3:0, včetně Bartonova faulu, si prohlédněte na videu:


Newcastle ve chvíli Bartonova zkratu už prohrával s favoritem 0:2 a jeho vyloučení tak už nemohlo na porážce klubu, který se pomalu, ale jistě potápí do druhé ligy, nic změnit. Shearer byl ale proti: “Rozhoduje se v 90 minutách, ne jen v 75, nebo 80. Je potřeba zůstat klidný celý zápas.“

Barton prý poslal Newcastle definitivně ke dnu


“Poslal mě ke dnu. Poslal ke dnu i sebe a poslal ke dnu i celý klub, “ pokračoval v láteření Shearer dobře si vědom toho, že jako vysněný spasitel klubu možná selže. Tři kola před koncem totiž tradiční účastník Premier League okupuje první sestupovou pozici. Zápas o bytí a nebytí čeká Straky příští týden, kdy se střetnou s Middlesbrough, které je na tom v tabulce ještě o stupínek hůře.

Newcastle vs. Middlesbrough bude zápasem o všechno


“Bude to můj největší boj za Newcastle v mojí kariéře. Bude to největší boj v kariéře pro všechny lidi, kteří se podílejí na chodu tohoto klubu,“ burcuje Shearer. A to považte, že tento zápas vyhlásil jako životní takový borec, který nastřílel 30 gólů za anglickou reprezentaci a další 148 jich v lize přidal právě v barvách Newcastlu.

Zatímco Shearer bude, ať už v jakékoli pozici, s Newcastlem spojen až do konce života, Bartonovo působení v klubu se zřejmě nachyluje ke konci. “Myslím, že by nebylo správné mluvit teď o jeho budoucnosti, ale opravdu jím nejsem nadšený,“ uved bezprostředně po zápase Shearer na adresu muže, který má celý život problémy nejen na trávníku ale i mimo něj. Kvůli pouliční bitce si už dokonce pobyl ve vězení. Také proslavil své holé pozadí. Více čtěte ZDE.

Podívejte se, jak Barton napadl na ulici muže, za což musel do vězení:

dfk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 12:40

   Florbal: OLS - Oilers

   12:40

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - Bergischer HC

   14:30

   MotoGP – Virtuální závod

   15:10

   Basketbal: Turk Telekom - Dinamo Sassari

 • Nova Sport 2

  • 09:30 12:30

   World Cup of Pool 2019

   12:30

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (1)

   12:45

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

   13:00

   Fotbal: FC Nantes - Montpelier HSC

   14:45

   Fotbal: Stade Reims - Lille OSC

   16:30

   UFC Greatest Fights (4)

Celý Program