Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

foto vybral si ho mourinho

Půjde Kalas dohola? Českého novice čeká v Chelsea přijímací rituál

Tomáš Kalas
Zdroj: Mediafax
Témata:

Poprvé za Chelsea a ještě po boku Johna Terryho. A ještě další zážitky. Tomáš Kalas se pere o dres Chelsea a hned v prvním utkání oblékl netradiční dres thajskými číslicemi. Teď ho čeká přijímací rituál...

Tomáše Kalase si stáhl z hostování trenér José Mourinho, český stoper by měl být budoucností "Blues". O svých kvalitách přesvědčil v nizozemském Vitesse Arnhem. Teď přišel čas, stát se definitivně členem "Blues".
 

"Pan Mourinho mi řekl, že bude rád, když zůstanu, že budu hrávat i zápasy. On sám mi naznačil, že je přede mnou je challenge, kterou mi nachystal. Z toho vyplývá asi to, že nějaké zápasy odehraju. Jsem rád, že se to zatím potvrzuje a věřím, že první zápas nebude poslední," přiznává mladík, který sbíral první zkušenosti v Olomouci.

18

GALERIE: Chelsea v Bangkoku

Zdroj: isifa.com

Chelsea v Bangkoku - 2

Hodnocení:


Teď už se z něj ale pomalu stává světoběžník. První zápas svého asijského turné sehrála Chelsea proti výběru Singha All Stars. Soupeř to byl zrádný. Thajská liga je v plném proudu, na tropické klima nejsou Evropané moc zvyklí a soupeř Blues pár dnů předtím porazil Manchester United! Navíc bylo vyprodáno!


Právě podmínky byly největším problémem. "Nás naštěstí bylo dost, hrály dvě jedenáctky. Ale pro Thajce nebyl problém hrát 90 minut. Kvalitu měli v jen protiútocích. Vlastně nás ani nenapadali, hrozili jen po našem rohu, nebo standardce. Prostě rychle získali míč a kopali to dopředu. Neměli ani náznak příležitostí, do ničeho jsme je nepustili," popisuje úspěšnou premiéru nová česká tvář v Chelsea.


PSALI JSME


Kalas nastoupil od první minuty spolu s Johnem Terrym. "Ono se to nedalo považovat za základní sestavu, ale jsem rád, že jsem mohl nastoupit. Navíc po boku Johna, to je běžící zkušenost, pomohlo mi to," pochvaluje si spolupráci s ostříleným borcem, který byl i kapitánem anglické reprezentace.


Jistotu dodával Tomášovi Kalasovi i gólman Petr Čech. Česky se ale na hřišti nemluvilo."Sám za mnou před zápasem přišel a říkal mi, že kdyby se nestíhalo, tak bude mluvit anglicky. Ale já s tím problém nemám, hrál jsem dva roky v Arnhemu a jsem na angličtinu, i když mixnutou s holandštinou, zvyklý. Rozumím dobře," říká Tomáš Kalas.


ČTĚTE TAKÉ


Chelsea odehraje v Asii ještě dva zápasy a pak se přesune do Ameriky, kde bude boj o místo vs estavě vrcholit. Na zastávce v Kuala Lumpuru ale zřejmě čeká českého novice tradiční přijímací rituál. "Je tu hodně mladých hráčů a skoro všichni to mají za sebou. Zbýváme už jen já a Andre Schürrle. Je to tradiční zpívání přede všemi. Tak jsem poprosil Petra Čecha, jestli by mě nedoprovázel," usmívá se Kalas.


"Něco vykoumáme. Já budu zpívat a on mě bude doprovázet nějakým boucháním, nebo na kytaru. Budu zpívat Nohavicovu "Když mě brali za vojáka", plánuje český fotbalista.


Ještě, že borci z londýnského klubu slovům písničky nebudou rozumět, pak by je mohlo napadnout vzít na Kalase holící strojek. "Ne, kdepak, dohola nepůjdu. To už jsem jedou byl a nedělalo to dobrotu. To už nikdy," zapřísáhl se Tomáš Kalas.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:05 00:30

   Carabao Cup 2019

   00:30

   DFB Pokal 2019

   01:00

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   01:35

   Fotbal: Orlando City SC - New York Red Bulls

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - D.C. United

 • Nova Sport 2

  • 20:35 00:30

   World Matchplay Darts 2019

   00:30

   Mistrovství světa SKIF 2019

   02:15

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   Element (392)

   11:40

   UFC Now (17)

Celý Program