Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 5. 3. 2013
rafa končí

Přiveďte zpět Josého! Čech by rád viděl na Stamford Bridge Mourinha

Petr Čech
Zdroj: isifa.com
Témata:

Petr Čech by rád viděl Josého Mourinha znovu v roli trenéra Chelsea. Na otázku britského listu Daily Mail, zda chce, aby se „Special One“ vrátil na Stamford Bridge, český gólman odpověděl: „Měli jsme s ním fantastický úspěch, takže proč ne? Je to skvělý manažer.“

Fanoušci Chelsea, kteří nesnášejí současného kouče Rafaela Beníteze, během sobotního zápasu proti West Bromwich Albion sborem vyvolávali Mourinhovo jméno. „Já to samozřejmě chápu,“ řekl Čech. „José Mourinho odvedl pro klub výbornou práci a lidi ho milovali, takže si to zaslouží. Je to v pořádku,“ dodal fotbalista považovaný za jednoho z nejvlivnějších mužů v kabině Chelsea.

 

 

Minulý týden došlo na tréninku Chelsea k hádce mezi Benítezem a několika staršími hráči a netrvalo dlouho a španělský kouč oznámil, že po sezoně v Chelsea končí, protože se mu nelíbí nenávist fanoušků a také označení „dočasný“, které mu dalo vedení klubu.

 

Čech však obhajuje právo starších hráčů mít určité slovo a také právo majitele Romana Abramoviče najmout a vyhodit koho chce. „U nás se to prostě dělá takhle, jiné kluby to mají zase jinak,“ komentoval to Čech, který do Chelsea přišel v roce 2004 a zažil osm z devíti Abramovičových trenérů.

 

 

„My jsme v té době vyhráli víceméně stejně trofejí jako Manchester United. Oni přitom měli jednoho trenéra, my jsme jich měli osm. Arsenal měl také jednoho, a jak už je to dlouho, co něco vyhráli? Nedá se prostě vždycky říct, že je to chyba trenéra nebo hráčů,“ vysvětloval Čech.

 

„Dokázali jsme hodně i díky otevřenosti každého v kabině. Každý by měl mít šanci vyjádřit svůj názor,“ řekl Čech. „I pro trenéra je důležité slyšet odezvu od hráčů. Ale tým má jen jednoho šéfa, a tím je právě kouč. Je na něm, zda chce poslouchat, co si myslí hráči, nebo to dělat nějak jinak,“ dodal.

 

ija TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:10 12:35

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   12:35

   Off-road Maraton (1)

   13:00

   NHL: Toronto Maple Leafs - Boston Bruins

   15:00

   SSC Neapol - Arsenal FC

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:00

   Fotbal: Stade Reims - AS Saint - Étienne

   13:00

   NBA: San Antonio Spurs - Denver Nuggets

   15:00

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   17:00

   Teleshop

   17:15

   Magazín NBA Action (29)

   17:40

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

Celý Program