Přestavbu Liverpoolu má prý odstartovat Čechův spoluhráč Cole

Téma:

Osmadvacetiletý anglický reprezentant Joe Cole se v létě stane žhavým zbožím, protože za něj zájemci nemusí platit žádnou přestupní částku.

Ofenzivní záložník londýnské Chelsea Joe Cole má před sebou asi nejdůležitější krok své kariéry. Po dohrání končícího ročníku Premier League se totiž ocitne bez smlouvy a bude díky Bosmanově pravidlu na fotbalovém trhu absolutně svobodným. Nejpozději na začátku července, po návratu z Jihoafrické republiky, kde by měl na MS reprezentovat Anglii, se tak bude přebírat velkým počtem nabídek, které si podle všeho utřídí zejména podle dvou faktorů – nabízené gáže a ambicí jednotlivých klubů.
 

Mezi vážné uchazeče se podle Daily Mailu zařadil také Liverpool, který hodlá v létě přebudovat neúspěšný kádr a je v podstatě jedno, jestli u toho bude stávající manažer Rafael Benítez, nebo ne. V neprospěch “Reds“ v Coleových očích ale jasně hovoří to, že si tradiční anglický klub po mizerných výkonech a výsledcích v probíhající sezoně zahraje v té příští nejlépe Evropskou ligu a to je pro špičkového fotbalistu, který je v osmadvaceti letech na vrcholu sil přeci jen málo. Liga mistrů, to je prostě základ.
 

Sám Cole by asi nejraději zůstal na Stamford Bridge, ale tato možnost se jeví jako stále nepravděpodobnější. Anglický reprezentant totiž po zranění sice nastupoval v základní sestavě “Blues“, střelecky se mu ale příliš nedařilo a jeho místo postupně převzal stále se lepšící Salomon Kalou. Bohatého ruského majitele klubu Romana Abramoviče pak Cole navíc rozezlil svými vysokými finančními nároky při jednáních o nové smlouvě. Šikovný středopolař si údajně řekl o 120 tisíc liber týdně (přes 3,5 milionu korun). Vzhledem k tomu, že Chelsea hodlá v létě hodně utrácet za nové tváře, nehodí se jí další takovýto výdaj “do krámu“.
 

V Liverpoolu by naopak Colea přivítali i za takovou cenu s otevřenou náručí. Přítomnost zkušeného borce v týmu by ulevila od enormnímu tlaku kapitánovi týmu a režisérovi hry Stevenu Gerrardovi. Ani v jeho případě pak navíc není jisté, zda v kádru zůstane. Letos nepříliš výrazný Gerrard totiž podle britských médií dal spolu s elitním útočníkem klubu Fernandem Torresem vedení jasné ultimátum - pokud nepřijdou posily zvučných jmen, Anfield Road opustí. Právě příchodem Colea by tak tamní bafuňáři zabili hned dvě mouchy jednou ranou – díky nulové částce za přestup by ušetřili hodně proděravělou klubovou pokladnu a navíc utišili nespokojené hlasy svých největších hvězd.

dfk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:15 02:45

   Freeride World Tour - Hakuba

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Winnipeg Jets - Pittsburgh Penguins

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Leicester Tigers - Gloucester Rugby

   12:45

   Zvedni se z gauče (2)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:30

   Freeride World Tour - Hakuba

   09:30

   World Cup of Pool 2019

   11:40

   UFC Greatest Fights (4)

   12:05

   UFC Now (27)

   13:00

   Fotbal: Amiens SC - Olympique Lyon

   14:45

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Racing Strasbourg

Celý Program