Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 16.6. 2015 10:44
už se to chystá přestup roku

Přemlouval Rosický Čecha? O Arsenalu jsem s ním mluvil, říká

Tomáš Rosický a Petr Čech
Zdroj: Twitter.com

Když se novináři ptali Tomáše Rosického, zda by uvítal příchod Petra Čecha do Arsenalu, byl poněkud zdrženlivý. Jakoby tajil nějaké tajemství. Ale je to přece logické. Dva kamarádi z reprezentace se o možném přestupu bavili. A možná bylo i trocha přemlouvání.

Tomáš Rosický přiznal, že mluvil se Petrem Čechem o budoucnosti. "Lhal bych, kdybych řekl, že jsem se o tom s Petrem nebavili. Není přece žádným tajemstvím, že chce změnit klub," řekl český záložník na představování nových dresů týmu pro novou sezonu.
 

Pak už ale Rosický začal mlžit. "Petr má spoustu možností, kde najít dobrý klub. A je mi líto, nemohu mluvit o něčem, co není moje věc, ani neznám žádné podrobnosti," sdělil.
 

Jedno je jisté. Petr Čech by se Chelsea hodil. Ve svých 33 letech je pořád jeden z nejlepších gólmanů světa a současné brankáře Arsenalu strčí sbírkou 11 cenných trofejí, včetně titulů v Premier League nebo Lize mistrů, do kapsy.


Arsenal by byl pro Čecha asi ideální destinací, nemusel by se stěhovat. Ale je tu pořád ještě velký zájem Paris Saint-Germain. Poslední zprávy, které zveřejnil list Mirror, mluví o tom, že za pětiletý kontrakt by mohl český gólman inkasovat 39 milionů liber, nebo chcete-li, mít plat 150 tisíc liber týdně (5,5 milionu korun týdně).
 

Jenže otázky jsou pořád i nad Tomášem Rosickým. I když mu trenér Arsene Wenger prodloužil smlouvu, tak je otázkou, zda se dostane na hrací plochu. Loni paběrkoval. "Nemohu být spokojený, protože jsem nehrál tolik, kolik bych chtěl," ví sám moc dobře.

ram TN.cz