POTVRZENO: Ancelotti je novým trenérem fotbalistů Chelsea

Téma:

Carlo Ancelotti se podle očekávání stal novým trenérem Chelsea, v níž chytá česká reprezentační jednička Petr Čech.

Italský fotbalový kouč, jenž v neděli oficiálně skončil v AC Milán, nahradí v londýnském klubu Nizozemce Guuse Hiddinka, který vedl tým dočasně do konce sezony.


"Carlo byl vynikajícím kandidátem ta post trenéra Chelsea. Dlouhá léta zlepšoval své kvality a dokáže postavit tým, který bude vítězit nejen v hlavních domácích soutěžích, ale i v těch evropských," cituje agentura Reuters oficiální prohlášení. "Jsme si jisti, že každý v Chelsea jej s nadšením přivítá. Těšíme se na spolupráci s ním," uvádí se dále.


Ancelotti po nedělním vítězném utkání AC Milán ve Florencii potvrdil, že po vzájemné dohodě opouští italský klub. V letech 2003 a 2007 vyhrál s AC Milán Ligu mistrů, jednou získal také ligový titul. V pondělí nahradil na lavičce londýnské Chelsea Nizozemce Hiddinka, který se vrátil k ruské reprezentaci a v Chelsea bude působit pouze jako technický poradce.


Abramovič prahne po vítězství v Lize mistrů, proto je Ancelotti jasná volba


Když se Abramovič rozhodoval, komu nabídne post hlavního kouče ve své Chelsea, musel pro něj být lodivod AC Milán jasnou volbou. Ptáte se proč? Není tajemstvím, že boháč Abramovič touží po vítězství v Lize mistrů jako malé dítě. Pokud byste mu dali na výběr, jestli raději vyhrát nejprestižnější klubovou soutěž světa nebo nejlepší fotbalovou ligu světa (za kterou je považována právě anglická Premier League), byla by jeho odpověď hodně rychlá.


Ancelotti je v tomto směru ideálním trenérem právě proto, že titul v lize dokázal s AC získat jednou, ale Ligu mistrů vyhrál dvakrát.


Italský trenér podepsal s Chelsea tříletou smlouvu, pracovat začne 1. července. Místo Ancelottiho usedne na lavičku milánského velkoklubu devětatřicetiletý Brazilec Leonardo, který dosud v klubu působil jako sportovní ředitel.

jpz TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
  • Nova Sport 1

    • Fotbal: DFB - Pokal Highlights 2018

      01:00 01:55
      01:55

      Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

      09:00

      Sportovní noviny

      09:05

      NHL: New Jersey Devils - Pittsburgh Penguins

      11:00

      Sportovní noviny

      11:05

      Ragby: Harlequins - Exeter Chiefs

  • Nova Sport 2

    • Tipsport Premier League 2020

      01:15 03:45
      09:00

      Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

      10:45

      UFC Reloaded (28)

      11:30

      FIVB Beach Volleyball - Tokio

      13:00

      NBA Classic Games: San Antonio Spurs - New Jersey Nets

      14:30

      NBA Triple (18)

Celý program