Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 5. 2013
GALERIE statisíce lidí vzdaly hold legendě

OSLAVY V MANCHESTERU: Ovace pro Fergusona, na Rooneyho se ale pískalo

Alex Ferguson slaví 20. titul United
Zdroj: GetPhoto/Martin Sidorják
Alex Ferguson slaví 20. titul United
Témata:

Na slavnostní jízdu fotbalistů Manchesteru United s mistrovským pohárem se do ulicích města přišly podle podívat stovky tisíc fanoušků. Příznivci s hráči slavili celkově 20. triumf v anglické lize a také se loučili s trenérem Alexem Fergusonem.

Žijící legendu United v neděli čeká po 27 letech poslední zápas na lavičce Rudých ďáblů.
 

122

Oslavy v Manchesteru a loučení s Alexem Fergusonem

Zdroj: isifa.com

Oslavy v Manchesteru a loučení s Alexem Fergusonem - 21

Hodnocení:


 

Fotbalisté United dostali trofej po nedělní výhře 2:1 nad Swansea a dnes ji vyrazili ukázat fanouškům do města. Ze stadionu Old Trafford vyjeli ve speciálním autobusu bez střechy a s nápisy Champions 2013 a po hodině dorazili do centra Manchesteru.
 

PSALI JSME


"Tohle je fantastické. Mám obrovskou radost hlavně kvůli vám,"
řekl fanouškům Ferguson, který se od nové sezony přesune do role ředitele a na lavičce ho nahradí David Moyes z Evertonu. "Tým je mladý a ještě se může zlepšovat. Jeho velkou zkouškou bude zkusit vyhrát ligu třikrát za sebou," dodal jednasedmdesátiletý kouč.
 

"Včerejšek nikdy nezapomenu," připomněl Ferguson zápas se Swansea, který pro něj byl rozlučkou s Old Trafford. "Bylo to nádherné, díky. Rodina byla dojatá a vnoučata na to budou vzpomínat celý život," prohlásil kouč, jenž přišel do Manchesteru v roce 1986 a s týmem vyhrál 38 trofejí.


ČTĚTE TAKÉ


Podle některých se dokonce atmosféra při jízdě městem vyrovnala roku 1999, kdy United vyhráli Ligu mistrů, Premier League a Anglický pohár. Slavnostní náladu narušilo pouze pískání a bučení na útočníka Wayna Rooneyho, který chce z manchesterského celku odejít.

ČTK, ram TN.cz