Obránce Arsenalu Sagna: Jsem šťastný, že je Rosický zpátky

Bacary Sagna
Zdroj: oficiální zdroj
Bacary Sagna
Téma:

Obránce londýnského Arsenalu Bacary Sagna je šťastný, že se do mužstva vrátil záložník Tomáš Rosický.

Po dlouhodobém zranění nastoupil Rosický ve dvou střetnutích Emirates Cupu proti Atlétiku Madrid a Glasgow Rangers.


"Je úžasné, že je zpátky. Jsem kvůli tomu velmi šťastný. Nedokážu si představit, co to pro něj muselo být, když byl tak dlouho mimo hru. Muselo to být pro něj velmi těžké období a tuhle šanci si zasloužil. Ukázal, že má silný charakter a my ho potřebujeme," prohlásil zadák Kanonýrů Bacary Sagna na oficiálních stránkách klubu.


Sagna: Tomáše potřebujeme
 

Klíčový hráč české fotbalové reprezentace má za sebou po osmnáctiměsíční pauze kvůli zranění kolenní šlachy teprve tři necelé zápasy - poločas proti Barnet FC, poločas proti Atlétiku Madrid a 17 minut proti Glasgow Rangers. Zejména v souboji s Atlétikem, v němž nastoupil v základní sestavě, předvedl velmi dobrý výkon."Přinese nám novou sílu a odlišný styl hry. Myslím, že Tomáš je velmi technický fotbalista ve středu pole a může naši hru změnit. Je jedním z našich nejzkušenějších hráčů, a to nám pomůže. Potřebujeme ho. Když je zraněn Samir Nasri, tak bude mít Tomáš možnost hrát a já jsem si jistý, že bude dobrý," prohlásil Sagna.


Rosický: Nemyslím si, že odešli ti nejlepší


Rosický byl po skončení turnaje Emirates Cup osloven agenturou AFP, zda mu nepřipadá tým Arsenalu před novou oslabený vzhledem k odchodům Emmanuela Adebayora do Manchesteru City a Kola Tourého do Manchesteru United. Touré při svém přestupu dokonce řekl, že odchází právě kvůli absenci osobností, které by projevovaly ambice vést mužstvo k vyšším cílům.


"Nemyslím si, že odešli ti nejlepší. Máme Aršavina nebo Fábregase, a to jsou skvělí hráči. Nevidím to nijak pesimisticky a neznám žádný důvod, proč bychom se měli kohokoliv obávat," odpověděl český záložník.


"Doufám, že společnými silami jsme schopni něčeho dosáhnout. Musíme se soustředit na to, v čem můžeme být dobří. Vidím pozitiva a jsme silnější například v tom, že kouč Arséne Wenger bude mít v nadcházející sezoně víc možností při tvoření sestavy," dodal Rosický.

tn.cz Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Arsenal FC - Rapid Vídeň

   11:05 12:55
   12:55

   Ragby: Gruzie - Fidži

   14:55

   Element (428)

   15:10

   Ragby: Irsko - Skotsko

   17:10

   Major League Soccer Highlights (17)

   17:40

   Ragby: Wales - Itálie

 • Nova Sport 2

  • UFC Main Event (10)

   11:40 12:30
   12:30

   Fotbal: Nîmes Olympique - Olympique Marseille

   14:15

   Tipsport online Mistrovství České republiky a Slovenska 2020 v šipkách

   16:40

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace

   16:55

   Fotbal: Stade Rennes - RC Lens

   18:55

   Fotbal: Sporting Kansas City - Minnesota United FC

Celý program