Obránce Arsenalu Sagna: Jsem šťastný, že je Rosický zpátky

Bacary Sagna
Zdroj: oficiální zdroj
Bacary Sagna
Téma:

Obránce londýnského Arsenalu Bacary Sagna je šťastný, že se do mužstva vrátil záložník Tomáš Rosický.

Po dlouhodobém zranění nastoupil Rosický ve dvou střetnutích Emirates Cupu proti Atlétiku Madrid a Glasgow Rangers.


"Je úžasné, že je zpátky. Jsem kvůli tomu velmi šťastný. Nedokážu si představit, co to pro něj muselo být, když byl tak dlouho mimo hru. Muselo to být pro něj velmi těžké období a tuhle šanci si zasloužil. Ukázal, že má silný charakter a my ho potřebujeme," prohlásil zadák Kanonýrů Bacary Sagna na oficiálních stránkách klubu.


Sagna: Tomáše potřebujeme
 

Klíčový hráč české fotbalové reprezentace má za sebou po osmnáctiměsíční pauze kvůli zranění kolenní šlachy teprve tři necelé zápasy - poločas proti Barnet FC, poločas proti Atlétiku Madrid a 17 minut proti Glasgow Rangers. Zejména v souboji s Atlétikem, v němž nastoupil v základní sestavě, předvedl velmi dobrý výkon.



"Přinese nám novou sílu a odlišný styl hry. Myslím, že Tomáš je velmi technický fotbalista ve středu pole a může naši hru změnit. Je jedním z našich nejzkušenějších hráčů, a to nám pomůže. Potřebujeme ho. Když je zraněn Samir Nasri, tak bude mít Tomáš možnost hrát a já jsem si jistý, že bude dobrý," prohlásil Sagna.


Rosický: Nemyslím si, že odešli ti nejlepší


Rosický byl po skončení turnaje Emirates Cup osloven agenturou AFP, zda mu nepřipadá tým Arsenalu před novou oslabený vzhledem k odchodům Emmanuela Adebayora do Manchesteru City a Kola Tourého do Manchesteru United. Touré při svém přestupu dokonce řekl, že odchází právě kvůli absenci osobností, které by projevovaly ambice vést mužstvo k vyšším cílům.


"Nemyslím si, že odešli ti nejlepší. Máme Aršavina nebo Fábregase, a to jsou skvělí hráči. Nevidím to nijak pesimisticky a neznám žádný důvod, proč bychom se měli kohokoliv obávat," odpověděl český záložník.


"Doufám, že společnými silami jsme schopni něčeho dosáhnout. Musíme se soustředit na to, v čem můžeme být dobří. Vidím pozitiva a jsme silnější například v tom, že kouč Arséne Wenger bude mít v nadcházející sezoně víc možností při tvoření sestavy," dodal Rosický.

tn.cz Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program