Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Obránce Arsenalu Sagna: Jsem šťastný, že je Rosický zpátky

Bacary Sagna
Zdroj: oficiální zdroj
Bacary Sagna
Témata:

Obránce londýnského Arsenalu Bacary Sagna je šťastný, že se do mužstva vrátil záložník Tomáš Rosický.

Po dlouhodobém zranění nastoupil Rosický ve dvou střetnutích Emirates Cupu proti Atlétiku Madrid a Glasgow Rangers.


"Je úžasné, že je zpátky. Jsem kvůli tomu velmi šťastný. Nedokážu si představit, co to pro něj muselo být, když byl tak dlouho mimo hru. Muselo to být pro něj velmi těžké období a tuhle šanci si zasloužil. Ukázal, že má silný charakter a my ho potřebujeme," prohlásil zadák Kanonýrů Bacary Sagna na oficiálních stránkách klubu.


Sagna: Tomáše potřebujeme
 

Klíčový hráč české fotbalové reprezentace má za sebou po osmnáctiměsíční pauze kvůli zranění kolenní šlachy teprve tři necelé zápasy - poločas proti Barnet FC, poločas proti Atlétiku Madrid a 17 minut proti Glasgow Rangers. Zejména v souboji s Atlétikem, v němž nastoupil v základní sestavě, předvedl velmi dobrý výkon.


Tomáš Rosický
Zdroj: oficiální zdroj Tomáš Rosický


"Přinese nám novou sílu a odlišný styl hry. Myslím, že Tomáš je velmi technický fotbalista ve středu pole a může naši hru změnit. Je jedním z našich nejzkušenějších hráčů, a to nám pomůže. Potřebujeme ho. Když je zraněn Samir Nasri, tak bude mít Tomáš možnost hrát a já jsem si jistý, že bude dobrý," prohlásil Sagna.


Rosický: Nemyslím si, že odešli ti nejlepší


Rosický byl po skončení turnaje Emirates Cup osloven agenturou AFP, zda mu nepřipadá tým Arsenalu před novou oslabený vzhledem k odchodům Emmanuela Adebayora do Manchesteru City a Kola Tourého do Manchesteru United. Touré při svém přestupu dokonce řekl, že odchází právě kvůli absenci osobností, které by projevovaly ambice vést mužstvo k vyšším cílům.


"Nemyslím si, že odešli ti nejlepší. Máme Aršavina nebo Fábregase, a to jsou skvělí hráči. Nevidím to nijak pesimisticky a neznám žádný důvod, proč bychom se měli kohokoliv obávat," odpověděl český záložník.


"Doufám, že společnými silami jsme schopni něčeho dosáhnout. Musíme se soustředit na to, v čem můžeme být dobří. Vidím pozitiva a jsme silnější například v tom, že kouč Arséne Wenger bude mít v nadcházející sezoně víc možností při tvoření sestavy," dodal Rosický.

tn.cz Mediafax

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   16:45

   RunTour – Liberec

   17:00

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   19:30

   Element (392)

   19:40

   Mistrovství světa SKIF 2019

   21:30

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:05 18:00

   World Matchplay Darts 2019

   18:00

   NBA 2019

   18:30

   UFC Now (17)

   19:20

   Hokejky pro Kluka Puka 2019

   19:35

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   20:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

Celý Program