Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

BUDOU ZASE UTRÁCET?

Manchester potřebuje další posily za 3,5 miliardy, míní Neville

Man.United
Zdroj: isifa.com

Manchester United bude muset utratit za posily dalších 100 milionů liber (3,5 miliardy korun), pokud chce znovu pomýšlet na zisk trofejí. Prohlásil to bývalý obránce klubu Phil Neville v reakci na sobotní prohru 3:5 s fotbalisty Leicesteru.

"Vím, že United už utratili 150 milionů liber," řekl Neville v rozhovoru pro BBC Radio 5. "Myslím, že to bude chtít v dalších dvou přestupních obdobích podobnou částku, možná 100 milionů, než budou moci vůbec pomýšlet na titul," prohlásil.
 

Fanoušci si přitom po minulé mizerné sezoně hodně slibovali od příchodu trenéra Louise van Gaala, který v letní pauze do klubu přivedl drahé posily Ángela di Maríu, Andera Herreru a Daleyho Blinda spolu s obránci Marcosem Rojem a Lukem Shawem, na hostování navíc získal kanonýra Radamela Falcaa. United se ale i v úvodu nového ročníku trápí a po pěti kolech jsou v lize s jedinou výhrou a pěti body na 12. místě.
 

Podle Nevillea je v mužstvu stále několik důležitých postů, které potřebují posílit. "Pozice středního obránce je myslím klíčová. Vyřešit bude potřeba i střed zálohy," vypočítal slabiny týmu. Na pozici středního obránce odehrál všechny zápasy v sezoně dvacetiletý Tyler Blackett, v duelu s Leicesterem se ale hodně trápil a nakonec byl i vyloučen.
 

Vedení klubu Neville nevyčítá, že žádného vhodného hráče v létě nezískalo. "Tým potřebuje kvalitu, ne nějaké průměrné hráče, ale světovou třídu. A střední obránci extratřídy prostě nejsou jen tak k dispozici," konstatoval. Věří, že Chris Smalling a Phil Jones do potřebné kvality dorostou. "Nakoupili spoustu zahraničních hráčů, nezbavujme se anglické páteře," dodal.

ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 11:05 12:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   12:45

   RunTour – Brno

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

   13:55

   Moto GP - VC Francie (závod Moto2)

   14:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto GP)

 • Nova Sport 2

  • 11:15 13:00

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   14:45

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Verbier)

   15:15

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   17:15

   Magazín NBA Action (33)

   17:40

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

Celý Program