Hiddink je nejžhavějším kandidátem na trenéra Chelsea

Téma:

Zkušený nizozemský kouč pravděpodobně přetaví přátelství s majitelelm Chelsea Abramovičem v lukrativní kontrakt.

Britská média se předhání ve spekulacích, kdo nahradí vyhozeného trenéra londýnské Chelsea Luize Felipe Scolariho. Padají jména jako Rijkaard, Zola, Grant, Manchini či Guus Hiddink. A právě nizozemský odborník, který momentálně trénuje reprezentaci Ruska, je nejžhavějším kandidátem na uvolněné křeslo. Již dostal svolení jednat s Chelsea i od ruského fotbalového svazu.

Přijde kouzelný Hiddink kvůli Abramovičovi?

Když se mluví o trenérech s kouzelnou mocí, na seznamu nikdy nesmí chybět zkušený rutinér Guus Hiddink. Bývalý úspěšný hráč, který většinu kariéry strávil v rodném Nizozemsku, pomohl k historickému úspěchu jihokorejské reprezentace. Při domácím šampionátu dovedl průměrný tým až do semifinálových bojů. A za to si vysloužil čestné občanství této asijské země.


Poté se Hiddink vrátil domů a převzal PSV Eindhoven, se kterým získal tři mistrovské tituly. A opět neodolal vábení reprezentační lavičky. Tentokrát převzal ambicíózní tým Austrálie a jeho čáry pokračovaly. S Austrálií totiž dokázal na mistrovství světa postoupit ze skupiny. To vyvolalo v zemi klokanů nefalšovanou fotbalovou mánii, i když silně podceňovaný tým v osmifinále neprávem porazil Itálii. A to jen díky nasimulované penaltě...


Po odchodu od australské reprezentace neodolal Hiddink vábení svého dobrého přítele Romana Abramoviče a převzal tým Ruska, který dovedl na loňské mistrovství Evropy a tam představil velice silný a úspěšný tým. I přesto spekulace o nabídce Chelsea bez váhání potvrdil. "Musím říct, že to je výjimečná situace. Kdyby to byl jakýkoliv jiný klub, tak bych řekl jasné ne,“ přiznal Hiddink. Nabídka totiž zní vést Chelsea jen do konce sezony. "Ale Chelsea je jiná, protože mám velmi dobré vztahy s klubovým majitelem,“ uvedl Nizozemec. "Pokud budu moct, rád Chelsea pomůžu,“ dodal.

Ruský fotbalový svaz Hiddinka uvolní

V úterý po poledni udělala Chelsea další krok k tomu, aby Hiddink usedl na její lavičku. Podařilo se jí totiž získat povolení Ruské fotbalové federace, aby mohla s Guusem Hiddinkem vyjednávat o možnosti stát se dočasným koučem anglického klubu. "Nevidíme v tom, že by Hiddink zároveň vedl naši reprezentaci i Chelsea, problém,“ řekl Alexej Sorokin, generální ředitel Ruské fotbalové federace. "Plán reprezentačních zápasů dovoluje zároveň vést klubový tým,“ přidal Sorokin.


Brazilský kouč Luiz Felipe Scolari byl v pondělí překvapivě odvolán a podle spekulací britských médií stál za jeho vyhazovem i český brankář Petr Čech. Kromě Čecha patřili k Scolariho protivníkům i německý záložník Michael Ballack a útočník Pobřeží Slonoviny Didier Drogba, který se po zranění těžko dostával do sestavy. Petr Čech se zase nedávno dostal do rozporu se Scolarim za kritiku, kdy mu brazilský kouč vyčítal špatnou organizaci obrany.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

hrc TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • FIA Karting Championship 2021 (5)

   19:05 19:30
   19:30

   Český motorsport 2021 (6)

   20:00

   Major League Soccer Highlights (13)

   20:30

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (1)

   20:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Whitewater Polar Circle

   19:05 19:30
   19:30

   V8 Superboats Championship - Round 1 - 3

   20:00

   Sportovní originály - František Straka - trenér

   20:35

   Český motorsport 2021 (6)

   21:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Chicago Fire FC

   22:50

   Major League Soccer Highlights (13)

Celý program