Ferguson: Peníze za Ronalda letos neutratím, ceny neodpovídají realitě

Téma:

Manažer Manchesteru United sir Alex Ferguson získal sice tři nové tváře, ale rozhodně se nejednalo o velké přestupy.

Když se hned na začátku letního přestupního termínu rozhodl staronový prezident Realu Madrid Florentino Pérez utratit takřka 170 milionů eur (asi 4,4 miliardy korun) za dvojici Kaká a Cristiano Ronaldo, zdálo se, že fotbalové fanoušky čeká mnoho zajímavých přestupů a pohyb hvězd napříč Evropou. Jak se ukazuje, měly přemrštěné částky, které španělský klub vyplatil, úplně opačný efekt.


Ferguson: Ceny hráčů neodpovídají realitě


Za každého svého hráče, ať už jakékoli kvality, si teď totiž kluby žádají jen těžko akceptovatelné sumy. “V Anglii i celé Evropě se ceny za hráče vyšplhaly hodně vysoko a já si myslím, že neodpovídají realitě,“ zhodnotil trefně dění letošního léta pro agenturu Reuters sir Alex Ferguson.


Velká jména jako Ibrahimovič a Ribéry jsou z celé situace asi nejsmutnější, jejich vysněné přestupy z Interu Milán, resp. Bayernu Mnichov se v současných podmínkách uskuteční jen stěží. Jejich stávající zaměstnavatelé za ně totiž požadují odstupné, které nikdo v době globální finanční krize prostě nemá, megalomanský Real se už vyčerpal a po Ronaldově prodeji penězi nabytý Manchester United podle slov svého manažera Fergusona prostě nedá.


Skóre Manchesteru: Owen zadarmo a dva talentovaní borci


“Nikdy jsem nechtěl být za hlupáka. Mám k dispozici neuvěřitelné množství finančních prostředků, které jsme získali od Realu, ale nenaskytla se výhodná možnost, jak se jich zase zbavit,“ vysvětloval novinářům Ferguson při slavnostním představování posil pro novou sezonu. Těmi je trio Michael Owen, Gabriel Obertan a Antonio Valencia, za které Rudí ďáblové utratili v součtu “jen“ 19 milionů liber (570 milionů korun). Za Cristiana Ronalda přitom vyinkasovali rovných 80.


Portugalce Ronalda přivítalo v Madridu na 80 tisíc nadšených fanoušků:


Nákupy Manchesteru skončily s neúspěšnou snahou získat Benzemu


“Myslím, že jsme uprostřed velmi složitého léta, v němž je opravdu těžké dostat dobrou cenu. My jsme ji dostali a to je ta správná cesta pro nás,“ prohlásil Ferguson, který podle svých slov skončil s letošními nákupy ve chvíli, kdy mu Real Madrid přetáhl vyhlédnutého francouzského útočníka Karima Benzemu z Lyonu.


“Chtěli víc, než jsme byli ochotni zaplatit. Kupující i prodávající chtějí dobrou cenu a v Lyonu udělali opravdu dobrý obchod, když za něj dokázali utržit 42 milionů eur,“ pochválil na dálku jízlivě své francouzské protějšky manažer anglického mistra. “A co to řeklo lidem o Manchesteru United? Že jsme ve finančních otázkách dostatečně citliví,“dodal s vítězným úsměvem.

dfk TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: DFB - Pokal Finále 2019: RB Lipsko - Bayern Mnichov

   11:05 13:00
   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - TSV GWD Minden

   14:30

   Magazín Evropské ligy (16)

   15:00

   Basketbal: Nižnij Novgorod - Gaziantep

   16:40

   Fotbal: LA Galaxy - Philadelphia Union

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2019

   09:00 11:30
   11:30

   Basketbal: Kawhi Leonard - NEJ akce 2015 - 2020

   12:00

   UFC Reloaded (27)

   12:45

   Element (414)

   13:00

   NBA: Týden s Tomášem Satoranským

   14:40

   Basketbal: Tomáš Satoranský - česká stopa v NBA

Celý program