Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

wengerova černá můra

Fanoušci Arsenalu trpí. Přišli o dvě opory a útect chce další

Témata:

Manažer Arsenalu Londýn Arséne Wenger zažívá jedny z nejtěžších chvil od nástupu do funkce. Během týdne kádr definitivně opustili kapitán Robin van Persie s pilířem středové formace Alexandrem Songem, nyní projevil zaječí úmysly také rychlík Theo Walcott.

Arsenal stále patří mezi špičkové evropské kluby, s udržením svých nejlepších hráčů má ale značné problémy. Důvod? Strategie trenéra Wengera. Ten už několik let prosazuje do sestavy mladé talentované hráče, které si klub sám vychoval nebo je koupil ještě jako relativně neznámá jména, což s sebou nese jistá úskalí. Londýnský klub je sice ekonomicky “zdravý“ a produkuje líbivý rychlostní fotbal, na druhou stranu mu však schází to nejpodstatnější. Dobyté trofeje.
 

Anketa

Prospěl by Arsenalu odchod manažera Wengera?

Hlasovalo 148 lidí.

 

Tu poslední získal Wenger s Arsenalem v roce 2005, kdy ovládl FA Cup. Od té doby uplynulo dlouhých sedm let, a jelikož mezitím do klubové vitríny nic nepřibylo, řada klíčových hráčů dostala ten samý nápad: Tady nic nevyhraju, radši půjdu o dům dál.
 

Před rokem si svůj odchod takto vyvzdoroval někdejší kapitán Londýňanů Cesc Fábregas, tento týden ho napodobil jeho nástupce s “céčkem“ na hrudi Robin van Persie. Pryč jsou také Samir Nasri, Gael Clichy a naposledy Alexander Song, jenž zamířil za Fábregasem, ani tím však těžké období pro Wengera nekončí.
 

Smlouvu prý nechce prodloužit ani anglický záložník Theo Walcott, jenž má řadu naídek z jiných britských týmů či španělské Primera Division. “Usilujeme o to, aby Theo nakonec prodloužil. Pracuje se na tom,“ řekl stroze Wenger, jemuž se bortí impérium před očima.
 

“Není moc věcí, které můžete udělat, když chce hrát odejít z týmu. Buď ho přemluvíte, aby zůstal, nebo se s ním musíte rozloučit,“ okomentoval krušné období pro Arsenal. Ten sice v létě získal i posily jako Cazorlu, Podolského či Girouda, i tak však přes léto viditelně oslabil. A sobotní bezgólová remíza se Sunderlandem je jen prvním varováním...

tn.cz / hum

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:20

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

   10:50

   NHL – akce měsíce

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Major League Soccer Highlights (16)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 11:30

   World Cup of Pool 2019

   11:30

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

   13:30

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

   14:00

   Czech rally 2019 (4)

   14:35

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Spartan race – Dolní Morava

Celý Program