Fabregas si obnovil zranění, předtím dvěma góly sestřelil Villu

Jako správný kapitán se ukázal záložník Arsenalu Francesc Fabregas. Svému týmu bude ale nejspíš opět chybět.

Fotbalový tým anglického Arsenalu tradičně sužuje velká marodka, kvůli níž nemohli do nedělního šlágru proti čtvrté Aston Ville nastoupit například útočníci Nicklas Bendtner a Robin van Persie či další opory Gael Clichy a český reprezentant Tomáš Rosický. Jen na lavičce zůstal od úvodního hvizdu tradiční kapitán londýnského celku Cesc Fabregas. V 57. minutě se z ní ale zvedl a na Emirates Stadium se začaly dít věci.

Do té doby se totiž Kanonýrům k nelibosti domácích fanoušků nepodařilo překonat urputnou obranu Villans, přestože se oproti svým zvyklostem rozhodně nebáli vystřelit. Absence typického útočníka je ale u nezkušeného kádru v koncovce znát.

O sobotních zápasech Premier League, v nichž se pochroumal gólman Petr Čech srážkou s brankovou konstrukcí, čtěte více ZDE.

Bezbrankový stav tak zlomil až Fabregas v 65. minutě. Španělský mistr Evropy se postavil k rozehrání přímého kopu a svůj projektil zakroutil parádně přes zeď přesně k tyči. Podruhé nedal americkému gólmanovi Bradu Friedelovi v hostující svatyni šanci v 81. minutě, kdy po spolupráci s Walcottem zužitkoval hbitý výpad do překvapené obrany soupeře. Při zakončení si ale Fabregas obnovil zranění podkolenní šlachy a musel střídat. Kvůli stejnému problému vynechal rok a půl vrcholové kariéry jeho spoluhráč Tomáš Rosický.

"Věděli jsme před zápasem, že to není ideální. Byl to risk, ale udělal bych to znovu. Někdy musíte následovat svůj instinkt," komentoval nasazení klíčového záložníka Wenger.

Chmury nad Emirates Stadium pak v nastavení ještě na chvíli rozptýlil Abou Diaby, který po individuální akci středem hřiště zaskočil Friedla střelou ze zákrytu obránce a stanovil tak konečné skóre na 3:0 pro Arsenal. Svěřenci trenéra Arséna Wengera se tak alespoň na chvíli dostali na druhé místo tabulky před Manchester United, který se na něj ale vrátil podvečerní výhrou 3:1 na půdě Hullu.

Aston Villa se v případě vítězství mohla stát prvním týmem od ročníku 1994/95, který by v jediné sezoně dokázal porazit kompletní čtveřici elitních týmů Manchester United, Arsenal, Chelsea a Liverpool.

Rudí ďáblové nedali šanci Hullu

Úřadující mistři z Manchesteru United udrželi stříbrnou příčku vítězstvím na hřišti Hullu 3:1. V prvním poločase byl nejprve blízko vstřelené brance nejlepší britský sportovec Ryan Giggs, nejprve ale jeho oblouček přelétl břevno, poté zakroutil svůj přímý kop jen těsně vedle levé tyče.

Rudí ďáblové šli přesto o poločase do kabiny s jednobrankovým vedením, po Fletcherově centru zprava se na malém vápně nemýlil kanonýr Wayne Rooney. Anglický reprezentant se, po vyrovnávací penaltové trefě z kopačky Fagana, podepsal také pod druhý gól United, když si jeho přihrávku na Parka srazil do vlastní sítě Dawson. V 82. minutě upravil na konečných 3:1 pro svěřence sira Alexe Fergusona bulharský útočník Dimitar Berbatov.