Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Přestup se blíží

Amerika nebo Sparta? Na všem se pracuje, říká Rosického agent

Arsene Wenger a Tomáš Rosický
Zdroj: isifa.com
Arsene Wenger a Tomáš Rosický

Pražská Sparta se možná brzo dočká vytoužené posily. Nebo že by Tomáš Rosický okusil angažmá v MLS? O osudu kapitána české fotbalové reprezentace, který se v soutěžním utkání objevil naposledy před více než měsícem, by mohlo být už brzy jasno.

Devatenáct minut na hřišti Newcastlu, které Tomáš Rosický odehrál v rámci 30. kola Premier League, bylo posledním startem českého reprezentanta v barvách londýnského Arsenalu. To byl ovšem kalendář otočen na datu 21. března.

 

Od té doby zkušený fotbalista sleduje své spoluhráče z lavičky náhradníků, v nedělním derby proti Chelsea na něj dokonce zbylo jen místo na tribuně. Podle serveru Aktuálně.cz by však Rosický mohl brzy své angažmá v Anglii ukončit. A ve hře je několik velmi zajímavých variant.

 

Možnost číslo jedna by se určitě zamlouvala funkcionářům i fanouškům pražské Sparty. Obhájce titulu by o jeho návrat po čtrnácti letech velmi stál, což za klub potvrdil i jeho mluvčí Ondřej Kasík. Tomáš Rosický by však rád vyzkoušel ještě jedno zahraniční působiště.

 

Podobně jako řada dalších úspěšných fotbalistů prý zatoužil po americké Major League Soccer. A zájem není jednostranný. Rosického by ve své kabině rádi viděli ve dvou blíže nespecifikovaných klubech zámořské soutěže.

 

Americké dobrodružství by však notně zkomplikovalo situaci reprezentačnímu kouči Pavlu Vrbovi. V MLS se totiž na reprezentační přestávky nebere ohled, a tak by účast kapitána v podzimní části evropské kvalifikace byla krajně nejistá.

 

Přece jen však existuje i třetí varianta, setrvání na Emirates Stadium. Arsenal má totiž na Rosického opci ještě na jednu sezónu. Britská média však tvrdí, že její využití není příliš pravděpodobné.

 

Jasněji o osudu čtyřiatřicetiletého hráče bude možná už za pár týdnů. Posledním utkáním Arsenalu v sezóně bude 30. května finále FA Cupu proti Aston Ville. „Na všem se pracuje,“ říká neurčitě Rosického agent Pavel Paska.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:25

   The Boodles 2019

   00:25

   Evropská liga 2019

   01:20

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   The Boodles 2019

   10:20

   Frozen Waterfalls - Ice - Kayaking

 • Nova Sport 2

  • 20:05 00:30

   World Cup of Pool 2019

   00:30

   The Boodles 2019

   01:50

   Weber Cup 2019

   09:00

   World Cup of Pool 2019

   11:30

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

   13:30

   SK Slavia Praha v Evropské lize 2019

Celý Program