Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 29.4. 2015 16:25
Přestup se blíží

Amerika nebo Sparta? Na všem se pracuje, říká Rosického agent

Arsene Wenger a Tomáš Rosický
Zdroj: isifa.com
Arsene Wenger a Tomáš Rosický

Pražská Sparta se možná brzo dočká vytoužené posily. Nebo že by Tomáš Rosický okusil angažmá v MLS? O osudu kapitána české fotbalové reprezentace, který se v soutěžním utkání objevil naposledy před více než měsícem, by mohlo být už brzy jasno.

Devatenáct minut na hřišti Newcastlu, které Tomáš Rosický odehrál v rámci 30. kola Premier League, bylo posledním startem českého reprezentanta v barvách londýnského Arsenalu. To byl ovšem kalendář otočen na datu 21. března.

 

Od té doby zkušený fotbalista sleduje své spoluhráče z lavičky náhradníků, v nedělním derby proti Chelsea na něj dokonce zbylo jen místo na tribuně. Podle serveru Aktuálně.cz by však Rosický mohl brzy své angažmá v Anglii ukončit. A ve hře je několik velmi zajímavých variant.

 

Možnost číslo jedna by se určitě zamlouvala funkcionářům i fanouškům pražské Sparty. Obhájce titulu by o jeho návrat po čtrnácti letech velmi stál, což za klub potvrdil i jeho mluvčí Ondřej Kasík. Tomáš Rosický by však rád vyzkoušel ještě jedno zahraniční působiště.

 

Podobně jako řada dalších úspěšných fotbalistů prý zatoužil po americké Major League Soccer. A zájem není jednostranný. Rosického by ve své kabině rádi viděli ve dvou blíže nespecifikovaných klubech zámořské soutěže.

 

Americké dobrodružství by však notně zkomplikovalo situaci reprezentačnímu kouči Pavlu Vrbovi. V MLS se totiž na reprezentační přestávky nebere ohled, a tak by účast kapitána v podzimní části evropské kvalifikace byla krajně nejistá.

 

Přece jen však existuje i třetí varianta, setrvání na Emirates Stadium. Arsenal má totiž na Rosického opci ještě na jednu sezónu. Britská média však tvrdí, že její využití není příliš pravděpodobné.

 

Jasněji o osudu čtyřiatřicetiletého hráče bude možná už za pár týdnů. Posledním utkáním Arsenalu v sezóně bude 30. května finále FA Cupu proti Aston Ville. „Na všem se pracuje,“ říká neurčitě Rosického agent Pavel Paska.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:00 21:00

   NHL: Nashville Predators - Dallas Stars

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   Hokej: NHL – play-off

   23:45

   NHL – akce měsíce

   00:00

   Natural Track Luge - World Championship

   00:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

 • Nova Sport 2

  • 20:25 20:55

   Fotbal: Cesc Fábregas - záložník AS Monaco

   20:55

   Fotbal: Paris Saint - Germain - AS Monaco

   23:00

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:00

   Házená: HC Erlangen - SC Magdeburg

   02:30

   UFC Unleashed (2)

   09:00

   Fotbal: Toulouse FC - Lille OSC

Celý Program