šance přichází!

Den D: Kalas přesvědčoval Mourinha! Chelsea gól nedostala!

Tomáš Kalas
Zdroj: isifa.com
Tomáš Kalas
Téma:

Premier League si možná zahraje další český fotbalista. Pokud stoper Tomáš Kalas přesvědčí Josého Mourinha na turné po Asii, možná si řekne i o místo v sestavě! Dnes nastoupil do prvního přípravného zápasu!

Chelsea nemá o složení obranných řad jasno. Pokud by totiž z klubu odešli zkušení borci David Luiz nebo Branislav Ivanovič, bude muset trenér Mourinho vystavět defenzivu trochu jinak, než bývalo zvykem. A může se to stát, zájem o tradiční opory má slavná Barcelona, nebo milionářský PSG. Kalas tak klidně může dostat brzy šanci i v Premier League.


PSALI JSME


První zkouška byla zrádná. Anglický tým změřil síly s týmem Singha All Stars, se kterým si před pár dny uřízl ostudu Manchester United. Prohra 0:1 se rovnala blamáži. O tu Chelsea nestála, přesto poslala do boje mnohé nové tváře. Tomáš Kalas byl jednou z nich.
 

Mourinho se nebojí. Ve dvacetiletém českém stoperovi , stejně jako v jeho vrstevnících vidí velkou perspektivu. "Na hostováních prošli vývojem, takže je správná chvíle přivést je zpět. Jsou velmi mladí, budou se zlepšovat rok od roku a myslím, že za pět let budou úplně někde jinde. Dnes ale už určitě mají na to, aby patřili do týmu," řekl trenér Chelsea.


ČTĚTE TAKÉ

 

Společně s Kalasem o svých kvalitách přesvědčují svérázného trenéra třeba i Andre Schürrle, který loni hrál v Leverkusenu, Romelu Lukaku nebo Marco Van Gingkel, jenž stejně jako Kalas nastupoval v barvách Vitesse Arnhem.


Zákldaní sestava Chelsea v zápase se Singha All Stars vypadala následovně: Čech - Wallace, Kalas, Terry, A. Cole - Lampard, Essien - Piazón, De Bruyne, Schurrle - Lukaku.
 

Tomáš Kalas i Petr Čech odehráli první půli, v němž jejichž tým nabral vedení 1:0 díky penaltě, kterou proměnil Lukaku. Kalas svou práci splnil, tým neinkasoval a čeká na další šanci.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Pittsburgh Penguins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Laax Open

   12:00

   Ligue 1 Highlights (25)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Leicester Tigers - Wasps

   10:45

   Marek Hyka - Hlavou dolů (5)

   11:00

   Fotbal: Stade Reims - Stade Rennes

   12:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   13:00

   NHL: Pittsburgh Penguins - Toronto Maple Leafs

   14:40

   Rychlá kola (2)

Celý Program