Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2013 18:04
šance přichází!

Den D: Kalas přesvědčoval Mourinha! Chelsea gól nedostala!

Tomáš Kalas
Zdroj: isifa.com
Tomáš Kalas
Témata:

Premier League si možná zahraje další český fotbalista. Pokud stoper Tomáš Kalas přesvědčí Josého Mourinha na turné po Asii, možná si řekne i o místo v sestavě! Dnes nastoupil do prvního přípravného zápasu!

Chelsea nemá o složení obranných řad jasno. Pokud by totiž z klubu odešli zkušení borci David Luiz nebo Branislav Ivanovič, bude muset trenér Mourinho vystavět defenzivu trochu jinak, než bývalo zvykem. A může se to stát, zájem o tradiční opory má slavná Barcelona, nebo milionářský PSG. Kalas tak klidně může dostat brzy šanci i v Premier League.


PSALI JSME


První zkouška byla zrádná. Anglický tým změřil síly s týmem Singha All Stars, se kterým si před pár dny uřízl ostudu Manchester United. Prohra 0:1 se rovnala blamáži. O tu Chelsea nestála, přesto poslala do boje mnohé nové tváře. Tomáš Kalas byl jednou z nich.
 

Chelsea na večeři v Bangkoku
Zdroj: Twitter Chelsea na večeři v Bangkoku

Mourinho se nebojí. Ve dvacetiletém českém stoperovi , stejně jako v jeho vrstevnících vidí velkou perspektivu. "Na hostováních prošli vývojem, takže je správná chvíle přivést je zpět. Jsou velmi mladí, budou se zlepšovat rok od roku a myslím, že za pět let budou úplně někde jinde. Dnes ale už určitě mají na to, aby patřili do týmu," řekl trenér Chelsea.


ČTĚTE TAKÉ

 

Společně s Kalasem o svých kvalitách přesvědčují svérázného trenéra třeba i Andre Schürrle, který loni hrál v Leverkusenu, Romelu Lukaku nebo Marco Van Gingkel, jenž stejně jako Kalas nastupoval v barvách Vitesse Arnhem.


Zákldaní sestava Chelsea v zápase se Singha All Stars vypadala následovně: Čech - Wallace, Kalas, Terry, A. Cole - Lampard, Essien - Piazón, De Bruyne, Schurrle - Lukaku.
 

Tomáš Kalas i Petr Čech odehráli první půli, v němž jejichž tým nabral vedení 1:0 díky penaltě, kterou proměnil Lukaku. Kalas svou práci splnil, tým neinkasoval a čeká na další šanci.

ram TN.cz