smělé plány

Chci zůstat v Anglii, říká Matěj Vydra. Čeká ho přesvědčování, aby ho koupili

Matěj Vydra
Zdroj: isifa.com
Matěj Vydra
Téma:

Matěje Vydru čeká možná posledních 6 zápasů za West Bromwich Albion. Smlouva mu bude končit, ale hlavním cílem je momentálně záchrana. Český útočník ale přiznává, že by i v příští sezoně chtěl hrát Premier League.

Matěj Vydra je hráč italského Udinese, už druhým rokem ale brousí anglické trávníky. Loni zářil v druholigovém Watfordu, letos dává góly za West Bromwich. Po odchodu Nicolase Anelky pak má i víc prostoru.


V posledních dvou utkáních hrál a jeho tým získal čtyři body a to ještě v tom prvním proti Cardiffu přišel o výhru v páté minutě nastaveného času. „Snad jsem trenéra přesvědčil a doufám, že budu hrát v základu i dál,“ říká Matěj v rozhovoru agentury Chovanec Sport.


West Brom má šest kol před koncem náskok pěti bodů na sestupové pozice, relativně by tak mohl být v klidu. Jenže nyní čeká dost nabitý program.
 

"Ještě nemáme nic jistého. Teď nás čekají docela těžké zápasy: doma s Tottenhamem, na Manchesteru City a s West Hamem. Bylo by dobré nějaké body udělat," ví Vydra.


Po sezoně se bude rozmýšlet, kam dál. "Netuším, jestli je reálné, abych tady zůstal. Záleží, jestli by mě koupili, kolik za mě bude Udine chtít. Pro mě je prioritou zůstat v Anglii," přiznává.
 

Fotbal na Britských ostrovech ho uchvátil. "Rád bych tu odehrál celou kariéru. Líbí se mi zdejší fotbal i život, jsem tu spokojenej. Jen by to chtělo najít ideální tým. Vím, že na nějakej z těch dvou Manchesterů ještě nemám, tak by byl ideální nějaký zlatý střed," usmívá se Matěj Vydra.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • České týmy v Evropské lize

   09:50 10:25
   10:25

   Fotbal: FC Hradec Králové - AC Sparta Praha B

   12:30

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   12:45

   Ligue 1 Preview (20)

   13:15

   NHL: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   15:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt

 • Nova Sport 2

  • NHL: Buffalo Sabres - Washington Capitals

   09:00 10:45
   10:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   11:45

   NHL: Colorado Avalanche - St. Louis Blues

   13:30

   Magazín NBA Action (4)

   13:55

   Ride Aletsch - Geraldine Fasnacht

   14:25

   Ligue 1 Preview (20)

Celý program