Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.4. 2015 17:47
nové angažmá? Je to tady

Čech za Ronaldem do Realu? Ve Španělsku mají jasno

Dlouho stál o to, aby mohl změnit působiště. Nyní se konečně objevily informace o tom, že dalších špičkové kluby možná v létě začnou bojovat o jeho služby.

Britský deník Daily Mirror přišel s informací, že anglický celek Tottenham Hotspur zkusí zlanařit českou reprezentační jedničku. Další novinový plátek, tentokrát španělský deník AS, vyšel se zajímavou hypotézou, ve které hraje prim právě Čech a jeho potenciální angažmá v Realu.

 

Třiatřicetiletý český reprezentant se už v minulosti nechal slyšet, že příští rok nehodlá Belgičanovi Thibautu Courtoisovi krýt záda a v létě změní působiště ať to stojí co to stojí.

 

Spekulace jsou založené na skutečnosti, že současný brankář Realu Iker Casillas má údajně za lubem utéct mimo evropský kontinent. Zástupci klubu mají pro takovou situaci připravený plán B, jenž počítá s lanařením vycházející brankářské hvězdy současného Španělska, kterým je čtyřiadvacetiletý David de Gea. Ten toho za svůj relativně krátký život stihl už mnoho. Dvě zlata z mistrovství světa hráčů do 21 let (2011 a 2013), vítěz poháru UEFA (2009/2010) a superpoháru UEFA s Atléticem Madrid v roce 2010, vítěz anglické Premier League s Manchesterem United v sezoně 2012/2013. A tak není divu, že si zájemci o jeho služby sáhnou hluboko do kapsy.

 

Na Old Trafford přišel z Atlética Madrid v roce 2011 za astronomickou sumu 635,6 milionů korun. Během té doby ale jeho cena vzrostla, a tak si budoucí zájemce musí připravit těžko pochopitelných 1,9 miliardy korun.

 

Real Madrid, jak známo, nemá problém s vyhazováním velkých pěněz za fotbalová esa. Vzpomeňte na příchod Cristiana Ronalda, či Garetha Balea. Tentokrát se jim však částka příliš nepozdává a přemítají nad návrhem až po roce 2016, kdy španělskému brankáři končí v Manchesteru smlouva a pokud by neprodloužil, byl by jeho příchod zcela zdarma.

 

A tak přichází mnohem reálnější plán, ve kterém figuruje Petr Čech. Pokud by se navíc na lavičce Realu udržel trenér Ancelotti, akcie českého brankáře by výrazně vzrostly. Italský trenér byl totiž v letech 2009-2011 hlavním trenérem londýnské Chelsea a na Čecha má ty nejlepší vzpomínky.

 

Rodák z Plzně navíc 28. srpna na své sociální síti Twitter gratuloval Ronaldovi k ceně pro nejlepšího fotbalistu planety. O pár měsíců později se jejich přátelství z virtuální reality může stát živou skutečností.

 

Co myslíte, jak tohle dopadne?

 

TN.cz