Cantona by mohl být vyhlášen nejlepším hráčem dvacetileté historie Premier League

Téma:

Bývalá francouzská fotbalová legenda Eric Cantona obdržela celkem pět nominací v anketách k dvacátému výročí vzniku anglické Premier League. Největší šance je mu přisuzována v kategorii o nejlepšího fotbalistu dvacetileté historie soutěže.

Pětačtyřicetiletý Eric Cantona, jenž je nyní především filmovým hercem, je se svými pěti nominacemi vůbec nejúspěšnějším účastníkem ankety, čímž se nemůže pochlubit žádný jiný hráč nebo trenér. V kategorii o nejlepšího fotbalistu naopak nefigurují jména jako Wayne Rooney nebo David Beckham, chybí také liverpoolská ikona Steven Gerrard nebo Frank Lampard z Chelsea. Cantona mimo to kandiduje ještě v kategorii o nejlepší výrok, nejlepší gól, nejlepší gólovou oslavu a jako nejlepší útočník.
 

Cantona ve své první sezoně v Anglii vybojoval titul s Leedsem United a následně se přesunul do Manchesteru United. S ním se stal ligovým šampionem celkem čtyřikrát, během 144 zápasů nastřílel 65 gólů a získal celkem dvakrát double. Nechvalně proslul svým útokem na fanouška klubu Crystal Palace, jemuž oplatil spršku nadávek kung-fu kopem a srazil ho k zemi. Soud tehdy Cantonovi vyměřil celkem 120 hodin veřejných prací a udělil tučnou finanční pokutu. Cantona pak ve třiceti letech svou kariéru nečekaně ukončil a vydal se na hereckou dráhu. Charismatický fotbalista má už na svém kontě 17 filmových rolí. Na začátku roku 2011 se částečně vrátil i k fotbalu jako jeden z ředitelů amerického klubu New York Cosmos a pomáhá oživení jeho slavné historie.
 

V kategorii o nejlepšího manažera posledních dvaceti let je velkým favoritem José Mourinho z Chelsea, který se svým týmem drží rekord v počtu vítězství, bodů a čistých kont během jedné sezony. Mourinho navíc kandiduje v anketě o nejlepší výrok. Jeho prohlášení "I´m the Special One," má podobně jako on samotný šanci na úspěch. Kromě něj se v kategorii o nejlepšího manažera utkají ještě David Moyes, Arséne Wenger, Harry Redknapp a Sir Alex Ferguson.

Mediafax
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL All - Star Skills Competition 2017

   23:20 01:05
   01:05

   Hokej: Tomáš Hertl - český smolař

   01:20

   Magazín Evropské ligy 16/17

   02:10

   Best of Luka Doncic

   02:35

   25 - year anniversary Verbier

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • World Darts Championship 2019

   22:15 01:40
   01:40

   Rychlá kola (5)

   01:55

   UFC Reloaded (26)

   09:00

   Premier League Darts 2019

   11:35

   Fotbal: Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Laurent Koscielny

   11:55

   Rozhovory s hvězdami Ligue 1 - Patrick Vieira Povídání s trenérem francouzského fotbalového klubu OCG Nice

Celý program