Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 22.10. 2013 17:05
zpověď pana trenéra

Beckham musel odejít z United. Myslel si, že je víc než já, říká Ferguson

Alex Ferguson
Zdroj: isifa.com
Alex Ferguson
Témata:

Bývalý trenér Manchesteru United, Sir Alex Ferguson, vydal svoje paměti. Ve své autobiografii bez rukaviček popisuje, jak to vlastně na Old Trafford chodilo. Kdo je podle něj nejlepší hráč? A proč odešel Beckham?

Napsalo se toho spoustu o tom, jak Alex Ferguson hodil po Beckhmaovi kopačkou, nebo jak uměl spustit svůj pověstný "fén". To, že se zbavil velké celebrity v podobě Davida Beckhama, prý bylo jen otázkou času.
 

Alex Ferguson a David Beckham - první setkání
Zdroj: facebook.com Alex Ferguson a David Beckham - první setkání

 

Ferguson měl s Beckhamem spory i kvůli plnění taktických pokynu. "Zavolal jsem si ho den po zápase, abychom prošli zápas u videa. Čekal jsem, že uzná chybu. Jenže seděl, poslouchal mě, a neřekl ani slovo. Ani slovo," vyprávěl trenér United. "Chápeš, o čem tu mluvíme, a proč jsem si tě sem pozval? Ani mi neodpověděl a odešel," dodal Ferguson.


Druhý den se příběh objevil v médiích. Ferguson věděl, že Beckham musí odejít. Seznámil představenstvo klubu se svou vizí a začal se chystat velký trejd. " V okamžiku, kdy si hráč Manchesteru United myslel, že byl víc, než manažer, tak musel jít. Vždy jsem tvrdil: Když manažer ztratí svou autoritu, už klubu nevelí. Hráči se spustí a je průšvih."


Alex Ferguson a David Beckham
Zdroj: Getty Images Alex Ferguson a David Beckham

 

Sir Alex Ferguson ale měl vždy slabost pro Cristiana Ronalda: "Cristiano byl nejnadanější hráč, se kterým jsem kdy mohl pracovat. On předčil všechny ty ostatní velké hráče a měl jsme jich mnoho. Jediní, kdo se mu mohli přiblížit, byli Paul Scholes a Ryan Giggs, protože byli u úspěchů United po dvě desetiletí."
 

Narozdíl od Beckhama, se prý Cristiana Ronalda United nezbavovali. Naopak, o rok přestup odložili. On tam chtěl odejít, ale musel jsem mu vysvětlit, že ještě nemůžu.


Byl u agenta Carlose Queiroze a čekal, že mu to povolíme. "Nemůžeš jít teď, nemůžeme Calderonovi splnit ta přání. Vím, že chceš jít do Realu Madrid , ale radši tě zastřelím, než abych mu tu radost udělal," vypráví Ferguson svůj rozhovor s Ronaldem.
 

Alex Ferguson a Cristiano Ronaldo
Zdroj: Getty Images Alex Ferguson a Cristiano Ronaldo

 

"Prezident Florentino Perez chtěl jen říct světu, že oni jsou Real Madrid a jsou největší ze všech," vzpomíná Ferguson. Rok poté Cristiano Ronaldo opravdu přestoupil a United inkasovali ještě větší částku.


Kniha "Alex Ferguson - moje autobiografie" vyšla ve Velké Británii v úterý a rázem se stala hitem.

ram TN.cz