Arsenal Wenger? Tohle spojení bude platit ještě tři roky!

Arsenal Wenger
Zdroj: isifa.com

Fotbalisty Arsenalu dál povede Arséne Wenger. Čtyřiašedesátiletý francouzský trenér s londýnským klubem, v němž působí i reprezentační kapitán Tomáš Rosický, podepsal novou tříletou smlouvu, platnou do května 2017.

Wenger přišel do Arsenalu v roce 1996 z japonské Nagoji. V květnu jeho svěřenci porazili ve finále Anglického poháru Hull a ukončili devítileté čekání na trofej. Francouzský kouč vyhrál s "Kanonýry" třikrát Premier League a pětkrát FA Cup. Momentálně je nejdéle sloužícím trenérem v anglickém fotbalu.

Arsenal pod Wengerem v 17 sezonách za sebou skončil na místech, která zaručují postup do Ligy mistrů nebo jejího předkola. V uplynulém ročníku anglické ligy londýnský tým obsadil čtvrtou příčku.

"Chci zůstat a dál rozvíjet tým i klub. Vstupujeme do velmi vzrušujícího období. Máme silný kádr, finanční stabilitu a obrovskou podporu po celém světě. Všichni jsme odhodláni přinést tomuto klubu ještě více úspěchů," uvedl Wenger, jenž už vedl Arsenal v 1010 soutěžních duelech.

• 16:45 17:40