community shield

Arsenal má první trofej! Ve Wembley zničil Manchester City 3:0

Arsenal vyhrál Community Shield
Zdroj: isifa.com

Fotbalisté Arsenalu Londýn začali novou sezonu tak, jak skončili tu předchozí - vítězstvím ve Wembley! Tentokrát deklasovali v souboji o Community Shield mistrovský Manchester City 3:0!

Tomáš Rosický sice přišel na hřiště až v 70. minutě namísto střelce první branky Santiho Cazorly, přesto si musel triumf Gunners vychutnat.

Arsenal šel do vedení už po 20 minutách hry, kdy se pohotovou střelou z hranice velkého vápna prosadil Španěl Cazorla, druhý gól přidal po rychlém protiútoku Aaron Ramsey tři minuty před koncem první půle.

Gólman Caballero pak lovil míč ze své sítě ještě jednou, to když ho přeloboval Olivier Giroud. Chytře hrající Arsenal ve zbytku druhé půle kontroloval vedení a i když se spíše bránil, tak třígólový náskok uhájil.

Arsenal získal Community Shield jž potřinácté v historii klubu, na trofej ale nyní čekal dlouhých 10 let.

Arsenal FC - Manchester CIty 3:0 (2:0)

Branky: 21. Cazorla, 42. Ramsey, 61. Giroud. ŽK: Fernando (Man.). Diváci: 71 523.