PRVNÍ MEDAILE: Oštěpařka Špotáková vybojovala bronz

Česká oštěpařka Barbora Špotáková v dramatickém závodě oštěpařek na mistrovství Evropy skončila třetí.

Česko má první medaili z mistrovství Evropy, které se koná v Barceloně. Postarala se o ni oštěpařka Barbora Špotáková, která skončila třetí. Závod oštěpařek dlouho vedla, ale v závěru se před ní dostaly dvě soupeřky, obě z Německa.
 

Závod oštěpařek jsme sledovali v on-line reportáži.
 

Mistryní Evropy se stala Linda Stahlová díky osobnímu rekordu 66,81, která českou světovou rekordmanku přehodila téměř o metr a půl.
 

Stahlová nemohla svému vítězství uvěřit. "Nedokážu pochopit, že jsem v téhle konkurenci opravdu vyhrála. Říkala jsem si, že to letí k 65 metrům. Takhle daleko jsem to nečekala," přiznala studentka medicíny.

Druhá skončila Christina Obergföllová, která v předposlední sérii odsunula Špotákovou ze stříbrné příčky, když hodila o 22 centimetrů dál. Překazila tak světové rekordmance a olympijské vítězce obhajobu druhého místa z minulého evropského šampionátu v Göteborgu.
 

Další výsledky nejen českých atletů se dozvíte ZDE.
 

Špotáková jako "za starých časů" předvedla svůj nejlepší výkon hned prvním hodem a ujala se vedení, které jí vydrželo do pátých pokusů. V průběhu soutěže po odhodu křivila tvář kvůli bolavému loktu, ale bojovala.
 

V průběhu soutěže po odhodu křivila tvář kvůli bolavému loktu, ale bojovala. "Po každém hodu mě začal loket víc bolet a ubývaly síly," řekla oštěpařka. Původně chtěla šetřit síly, ale nakonec nevynechala ani jeden pokus. "Já jsem taková. Když můžu bojovat, tak bojuju," uvedla.

Kdyby její první pokus letěl dál, možná by sáhla k odpočinku. "Byla bych naivní, kdybych si myslela, že to bude stačit na zlato. Nebyl to dobrý hod," prohlásila. Do páté série přesto vedla.
 

"Na začátku byly ještě síly, poslední hody, to už je smrtelná křeč. "Proto hážu všechny, já to jinak neumím, já bych tam nedovedla sedět," líčila. Na vrcholné akci ještě nikdy nevynechala ani hod, pouze na mítincích.
 

V předposlední sérii, kdy si čtyřiadvacetiletá Stahlová zlepšila o 75 centimetrů dva roky staré osobní maximum, Špotáková ještě jednou přehodila 65 metrů. Ale na odpověď se nevzmohla, stejně jako při posledním pokusu, kdy útočila už také na druhou Obergföllovou.
 

Druhá česká oštěpařka Jarmila Klimešová skončila ve svém prvním velkém finále devátá výkonem 56,50. Páté místo obsadila jedna z favoritek Ruska Marija Abakumovová, kterou trápí poraněné koleno.
 

ME v atletice v Barceloně:
 

Oštěp-ženy: 1. Stahlová 66,81, 2. Obergföllová (obě Něm.) 65,58, 3. Špotáková (ČR) 65,36, 4. Molitová (Něm.) 63,81, 5. Abakumovová (Rus.) 61,46, 6. Chillaová (Šp.) 61,40, ...9. Klimešová (ČR) 56,50.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   02:05 04:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   10:45

   MotoGP - VC Německa (závod Moto3)

   11:30

   MotoGP - VC Německa (závod Moto2)

   12:15

   MotoGP - VC Německa (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • NBA: Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks

   01:30 03:30
   09:00

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   10:40

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (2)

   10:50

   RunTour - Brno

   11:00

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - SG Flensburg - Handewitt

   12:25

   Sportovní originály - 180 s Williamem O’Connorem

Celý program