PRVNÍ MEDAILE: Oštěpařka Špotáková vybojovala bronz

Česká oštěpařka Barbora Špotáková v dramatickém závodě oštěpařek na mistrovství Evropy skončila třetí.

Česko má první medaili z mistrovství Evropy, které se koná v Barceloně. Postarala se o ni oštěpařka Barbora Špotáková, která skončila třetí. Závod oštěpařek dlouho vedla, ale v závěru se před ní dostaly dvě soupeřky, obě z Německa.
 

Závod oštěpařek jsme sledovali v on-line reportáži.
 

Mistryní Evropy se stala Linda Stahlová díky osobnímu rekordu 66,81, která českou světovou rekordmanku přehodila téměř o metr a půl.
 

Stahlová nemohla svému vítězství uvěřit. "Nedokážu pochopit, že jsem v téhle konkurenci opravdu vyhrála. Říkala jsem si, že to letí k 65 metrům. Takhle daleko jsem to nečekala," přiznala studentka medicíny.

Druhá skončila Christina Obergföllová, která v předposlední sérii odsunula Špotákovou ze stříbrné příčky, když hodila o 22 centimetrů dál. Překazila tak světové rekordmance a olympijské vítězce obhajobu druhého místa z minulého evropského šampionátu v Göteborgu.
 

Další výsledky nejen českých atletů se dozvíte ZDE.
 

Špotáková jako "za starých časů" předvedla svůj nejlepší výkon hned prvním hodem a ujala se vedení, které jí vydrželo do pátých pokusů. V průběhu soutěže po odhodu křivila tvář kvůli bolavému loktu, ale bojovala.
 

V průběhu soutěže po odhodu křivila tvář kvůli bolavému loktu, ale bojovala. "Po každém hodu mě začal loket víc bolet a ubývaly síly," řekla oštěpařka. Původně chtěla šetřit síly, ale nakonec nevynechala ani jeden pokus. "Já jsem taková. Když můžu bojovat, tak bojuju," uvedla.

Kdyby její první pokus letěl dál, možná by sáhla k odpočinku. "Byla bych naivní, kdybych si myslela, že to bude stačit na zlato. Nebyl to dobrý hod," prohlásila. Do páté série přesto vedla.
 

"Na začátku byly ještě síly, poslední hody, to už je smrtelná křeč. "Proto hážu všechny, já to jinak neumím, já bych tam nedovedla sedět," líčila. Na vrcholné akci ještě nikdy nevynechala ani hod, pouze na mítincích.
 

V předposlední sérii, kdy si čtyřiadvacetiletá Stahlová zlepšila o 75 centimetrů dva roky staré osobní maximum, Špotáková ještě jednou přehodila 65 metrů. Ale na odpověď se nevzmohla, stejně jako při posledním pokusu, kdy útočila už také na druhou Obergföllovou.
 

Druhá česká oštěpařka Jarmila Klimešová skončila ve svém prvním velkém finále devátá výkonem 56,50. Páté místo obsadila jedna z favoritek Ruska Marija Abakumovová, kterou trápí poraněné koleno.
 

ME v atletice v Barceloně:
 

Oštěp-ženy: 1. Stahlová 66,81, 2. Obergföllová (obě Něm.) 65,58, 3. Špotáková (ČR) 65,36, 4. Molitová (Něm.) 63,81, 5. Abakumovová (Rus.) 61,46, 6. Chillaová (Šp.) 61,40, ...9. Klimešová (ČR) 56,50.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • AS Řím - Manchester United

   20:55 23:00
   23:00

   Alpine Rollercoaster

   23:30

   Sestřih Evropské ligy UEFA (14)

   00:00

   Český motorsport 2021 (2)

   00:30

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (5)

   01:05

   NHL: Boston Bruins - New York Rangers

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2021

   20:00 23:00
   23:00

   Basketbal: Hapoel Unit - Credit Holon - Hereda San Pablo Burgos

   00:45

   Sportovní originály - 180 s Chrisem Dobeym

   01:15

   Basketbal: ERA Nymburk - Pinar Karsiyaka

   03:05

   NHL: Edmonton Oilers - Vancouver Canucks

   09:00

   Premier League Darts 2021

Celý program