Zatím jsem se nerozhodl, říká Fousek o kandidatuře na předsedu FA ČR

míč
Zdroj: oficiální zdroj
Téma:

Bývalý generální sekretář Fotbalové asociace České republiky (FA ČR) Petr Fousek se zatím nerozhodl, jestli bude po rezignaci Ivana Haška kandidovat na post prvního muže českého fotbalu.

Zkušený funkcionář, který je momentálně v zahraničí, to řekl v pátečním rozhovoru pro agenturu Mediafax.
 

Fousek byl před lety generálním sekretářem asociace a v předsednických volbách před dvěma lety podporoval Haška. Fouska, dlouholetého svazového funkcionáře, který zasedal i v důležitých orgánech Evropské fotbalové unie (UEFA) a Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Hašek několikrát označil za schopného člověka, jehož by si dokázal představit jako svého nástupce.
 

Poté, co Hašek v neděli rezignoval, se vyrojila řada spekulací o jeho následovníkovi. „Zatím k tomu zaujímám neutrální postoj. Je brzy po valné hromadě a ještě jsem se nerozhodl, zda bych do volby šel, či nikoliv,“ řekl Fousek agentuře Mediafax. Dosud jediným funkcionářem, který uvažuje o kandidatuře na předsedu FA ČR, je majitel FK Baumit Jablonec Miroslav Pelta.
 

Podle Fouska je příliš brzy na to, aby se mohlo mluvit o konkrétních jménech. „Teď se po Ivanově rezignaci všichni ptají, kdo ho nahradí, média samozřejmě spekulují o různých jménech. Nicméně já si myslím, že jasněji bude někdy na konci července. I já osobně bych se rád do měsíce rozhodl a oznámil své stanovisko,“ dodal Fousek.
 

Mimořádná valná hromada FA ČR, na které se bude volit Haškův nástupce, se koná v pátek 16. září. Funkcionáři ještě předtím svedou boj v zákulisí, v české a moravské komoře totiž musejí najít dostatek hlasů pro své zvolení do čela asociace.

Mediafax

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta - Liberec

   13:05 14:45
   14:45

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   15:00

   Fotbal: Philadelphia Union - Sporting Kansas City

   16:50

   Monster Energy Supercross Geneva

   17:20

   Magazín Evropské ligy (18)

   17:50

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • NBA: Los Angeles Clippers - New Orleans Pelicans

   13:00 15:00
   15:00

   NHL: Boston Bruins - Philadelphia Flyers

   16:45

   RunTour - České Budějovice

   16:55

   Nova Cup - Teplice nad Metují

   17:05

   NBA: Boston Celtics - Portland Trail Blazers

   19:10

   Basketbal: Jimmy Butler - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program