Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

WILFRIED ODCHÁZÍ ze Sparty do Arnhemu, Letenští vydělají 100 milionů

Bony Wilfried
Zdroj: Mediafax
Bonyho Wilfrieda už ve sparťanském dresu neuvidíme.
Témata:

Fotbalový útočník Bony Wilfried odchází ze Sparty Praha do Vitesse Arnhem.

Nizozemský klub splnil podmínku vysokého odstupného, které český mistr za hráče z Pobřeží slonoviny požadoval, a dnes došlo k dohodě o přestupu.
 

Wilfried dnes odletí na zdravotní testy do Nizozemska, a pokud je absolvuje bez potíží, podepíše v novém působišti smlouvu na tři a půl roku. Odhaduje se, že Letenští vyinkasují sumu blížící se 100 milionům korun.
 

Spekuluje se, že vedle požadované sumy za přestup se může Sparta podílet i na případném dalším Wilfriedově transferu.
 

Sparta zůstane v mém srdci napořád, svěřil se Wilfried
 

Wilfriedovi se klub, v němž se prosadil, neopouští snadno. "Je to těžké. Jsem spokojený s tím, co pro mě Sparta udělala a přeji klukům, aby se jim dařilo proti Liverpoolu. Miluji Spartu. Je v mém srdci a bude v něm napořád," loučil se s fanoušky Wilfried na letišti, když odlétal do Nizozemska.
 

Sparta nastavila na začátku zimy vysoké odstupné v domnění, že Wilfrieda na Letné udrží. Už za přestup Juraje Kucky totiž vyinkasovala podle odhadů 88 milionů korun a přes 93 milionů korun činí její dosavadní zisk z Evropské ligy.
 

Nakonec ale ze svého pohárového úspěchu vytěžila další vysoký příjem, v tomto případě za svého nejlepšího střelce, který během podzimu nastřílel deset ligových gólů a dalších pět branek přidal na evropské scéně. Zvlášť po příchodu Kamerunce Leonarda Kweukeho vytvořili velmi silný tandem.
 

Zimní přestávka tak sparťanskou ofenzivu nejspíš částečně otupí, i když na Letné mají i tak stále dostatek kvalitních útočníků - vedle Kweukeho je to i český reprezentant Václav Kadlec a v sobotu se podařilo dotáhnout i přestup Chorvata Andreje Keriče. K dispozici je také Lukáš Třešňák.
 

Dvaadvacetiletý Wilfried, který se vypracoval ve Spartě do prvního týmu přes rezervu, stačil v české nejvyšší soutěži odehrát 59 zápasů a vstřelit 22 branek. Vybojoval si i místo v reprezentaci Pobřeží slonoviny, v jejímž dresu odehrál dvě utkání.

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   Fotbal: FC Cincinnati - Columbus Crew SC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Glemmride 2019

   11:30

   Házená: SC DHfK Leipzig - Füchse Berlin

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Moto GP - VC Velké Británie (závod Moto3)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Dijon FCO - Girondins Bordeaux

   10:45

   Běhej lesy – Bílá

   11:00

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:10

   MAXI TIP Poker Tour (13)

   11:35

   UFC Main Event (7)

   12:05

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (1/3)

Celý Program